Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Bj Andy
Justiinsa. Se edicci tosiaan toimii juuri noin. Onkos siellä kaikki sulakkeet ehjiä? Jostain löytyy eli vaikka tuolta slck:n puolelta sähkökaavio mistä voisi olla apua. Mutta jos se ei sammu niin veikkaisin että vika on joko releessä tai sitten vaan sulake on palannaa ja se on jääny käyntiasentoon.
Ja ne korikiinnikkeetkin on ihan korjattavissa jonkinlaisella äheltämisellä. Nåyttää aluksi toivottomalta mutta työtekijäänsä opettaa sano. Eikä kauneuspisteitä jaeta.
Vaan mitä teetkin niin tee sellain että laite pysyy liikenteessä eikä jää pelkäksi mettäleluksi. Hyvä siitä tulee.
|
Tattis Bj Andy! Ja liikenteessä pysyy se on varma! Lisään kuvia profiiliin kun saan kuvattua ja töiltä ehdin. Tänään hutkitaan näitä kuvioita ja tsekataan mitä saadaan aikaan. Laitan raporttia kun homma eteenee (tai ei etene)