Näytä yksittäinen viesti
  #5  
Vanha 19.07.2013, 18:59
Hemingway Hemingway ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 04.12.12
Sijainti: Suomi
Viestit: 30
Perusasetus

Olin pari päivää poissa ja tännehän on tullut todella hyvää asiaa... Kiitokset vinkeistä Hojo61, Arpe, BJ-40/76 ja BJ-Andy.

Pari tonnia jälkiasennetusta perälukosta on jo niin paljon rahaa, että auton hinta pitää olla tosi halpa tai lukko pitää olla valmiiksi. Jos se puuttuu, ja hinnalla ei olisi väliä niin sitten lukon eteen asentaminen kuulostaa hyvältä ratkaisulta.

Ei pitkähyttisiä eli Doublecabejä tosiaan ihan kauheasti Suomessa ole. On kuitenkin jonkin verran. Nyt kun on herkistynyt katsomaan niin ainakin etelä-Suomessa näkee lähes päivittäin. Mutta myyntiin niitä tulee tosiaan melko harvoin.

Saksasta tuonti on vahvasti mielessä mutta siinäkin tuntuu että on aika monta mutkaa matkassa. Juuri oikeanlaisen, itseä miellyttävän löytäminen sopuhintaan voipi olla työlästä. Seuraavaksi pitäisi päästä varmuuteen ettei tule kusetetuksi eikä käsiin päädy mitään pommia. Sen jälkeen pitäisi saada veroasiat sillä lailla selväksi ettei tule yllätyksiä. Ja veroissa yms sitä tuntuukin olevan selvitettävää!

Mielenkiintoisennäköinen laite toi mistä laitoit linkin... Ehkä meille perhekäyttöön vähän extreme kun vaimonkin pitäisi tätä ajaa, ja ne takapenkit pitäis saada takaisin. Enkä vielä edes tiedä mikä on N1G, täytyy vilkaista Googlesta.
Vastaa lainaten