Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 17.07.2013, 13:43
p0wer p0wer ei ole kirjautuneena
Aloittelija
 
Rekisteröitynyt: 04.12.07
Sijainti: Jyväskylä
Viestit: 22
Perusasetus

Iso Borg Warner "S300" VNT-ahdin, uusi


Myydään

Erinomaisesti heräävä iso VNT-ahdin John Deeren 8,1 litraisesta moottorista jossa käyttöalue alkaa alle 1000 kierroksen. Ahdin on uusi / koekäytetty ( kuvissa myös yksilö, josta säätöservon kiinnike poistettu -> koko pienenee huomattavasti, vaikkei tämä nyt mikään keijukainen olekaan... ).











Kestää oikeasti ajaa isoilla ahdoilla ja tuottoa piisaa tosi pitkälle, virityskäytössä parhaimmillaan 2-3 litrasessa tai suuremmassa diesel- bensa tai E85-moottorissa, ja syttyy takuulla herkästi. Tällä mahdollista saada sikamaisen laaja käyttöalue suurella tuotolla esim. mersun dieseleihin, voidaan ohjata myös normaalilla painekellolla ahtopaineohjauksella.


Kompressorisiipi 60/87 mm
Turbiini 69/62mm
Pesien halkaisija noin 20cm

Ahdin sisältää myös pyörintänopeusanturin, ja sähköhydraulisesta säätimestä sovitaan erikseen ( tämänkin arvo uutena lähes 2000 euroa ). Pesät ja keskö vapaasti käännettävissä, joten sovellettavissa helposti useisiin kohteisiin.

Huom! Tällaisen ahtimen Ovh noin 4000 euroa!

Hintapyynti 750€ ja Jyväskylästä löytyy. Tällaisia ahtimia todella harvoin tarjolla!

0440-272727 / Kimmo

Myydään

Vastaa lainaten