Viestiketju: Kattovalot lailliseksi
Näytä yksittäinen viesti
  #16  
Vanha 05.07.2013, 12:05
Häänrik:n Avatar
Häänrik Häänrik ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 31.12.10
Sijainti: PERÄseinäjoki
Viestit: 2.204
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nikuzai Näytä viesti
Tää on just tätä suomessa ei saa näkyä eikä nähdä

Mitähän lie katsuri sanoo joskus kun saa dollyn veturia ruvettua rakentelemaan niin takakylkiin tulee valot suunilleen renkaan korkeudelle jotka näyttää maahan, että näkee missä se akseli kulkee mutkissa ja pimeillä kapeilla suomalian laatumaanteillä
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja BeePee Näytä viesti
"Työ- ja apuvalaisin

Erikoistarkoitukseen käytettävään M-luokan ajoneuvoon sekä N- ja O-luokan ajoneuvoon kuormausta, purkua tai muuta käyttöä varten voidaan asentaa välttämättömät työ- ja apuva- laisimet. Työ- ja apuvalaisimet voidaan suunnata auton sivulle tai taakse, mutta ainoastaan perustellusta syystä myös eteen ajoneuvon erityiskäytöstä johtuen (esimerkiksi auton alustalle rakennetussa työkoneessa, jos työtehtävä sitä edellyttää). Työvalaisinta ei koske hyväksyntä- vaatimus. Työvalaisimen tulee lähettää valkoista valoa ja valaisin on oltava kytkettävissä päälle ja pois erikseen riippumatta ajoneuvon muista valaisimista tai toiminnoista."

Onko kellään tietoa kuinka tuota tulkitaan (maasto)henkilöautossa? Saako noita olla jos vain sanoo että tarttee vai kuinka? Entä eteenpäin, onko siihen jo olta presidentin lupa vai riittääkö että "kun tarvii"?
Mun hdj on henkilöauto ja katolla valoja joka suuntaan. Ei poliisit oo maininnu asiasta ja 3krt katsastettukin noin eikä oo valitettu vaikkei sisällä oo mitää sympooleja ja katkasijat missä sattuu
__________________
Jos sulla on vasara, mikä tahansa on naula. Jos sulla on hitsauskone, mikä tahansa on ihan mitä tahansa haluat sen olevan.
Toyota crown rs50
OmJ40 kilpuri. (Lähetään vaikka nollasta)
Plus muita romuja
Vastaa lainaten