Näytä yksittäinen viesti
  #7  
Vanha 02.07.2013, 18:49
baxxter:n Avatar
baxxter baxxter ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 10.06.03
Sijainti: PAiMiO, Finland.
Viestit: 4.286
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja D_Bar Näytä viesti
Mulla olis varastossa tuommonen kohtuu vähän käytetty warn m8000 vinssi ja viime talvena tuli purettua ja huollettua se, mutta tulikohan kasauksessa joku kämmi, kun ei vetämällä saa köyttä ulos? Moottorilla kelaamalla menee kuitenki ulos ja sisälle normaalisti
Vaihteistossa kahden pienimmän planeetan ulkokehä on se mikä vapautuu vipua kääntäessä.
-Jos narua saa ulos kun oikeen voimalla vetää, on tuon kehän ja vaihteiston rungon välissä liikaa tai liian sitkeää vaseliinia. Tuon välin voi miltei putsata ja pelkästään öljytä kasatessa.
-Jos narua ei saa ulos edes voimalla, voi kehä olla väärinpäin. Ainakin Magnumissa voi kasata väärinpäinkin (en tiedä vaikuttaako toimintaan.

Tuota voi myös kokeilla irroittamalla vapautusvivun ja sieltä alta voi meisselillä tökkiä sitä kehää rumpua kohti (vapautuu) tai poispäin rummusta (lukittuu).
__________________
Harbor Cruisers
Vastaa lainaten