Näytä yksittäinen viesti
  #69  
Vanha 25.06.2013, 19:48
Viirupää:n Avatar
Viirupää Viirupää ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 15.05.12
Sijainti: Kangasala
Viestit: 63
Perusasetus

Rahti


Moro !!

Joo, tuo rahti hinta herätti epäilyksiä allekirjoittaaneessakin, joko kuningas sopimus tai laivalla tulee.
Eli, pyysin rahdin hinnasta varmistuksen omaan sähköpostiin, paketteja seitsemäm kappaletta ja yhteis paino noin 130 Kg.
Kyselin myös pakettia 4x4 parts:ista, dollarit muutetaan euroiksi ja tulli ja rahti päälle, rahti muistaakseni noin 700 €. Jos tuottaa itte esim konttirahtina fin-us logistcg, niin kuutio hinta noin 160 $, johon nuo palikat kyllä sopii hienosti. Jolloin rahdin erotuksella saa hankittua esin, tuv hyväksyt old man emu +50mm jouset .
Ajattelin myös kysyä ko. Paketin hankkimista Renegade:n suosittelemalta toimittajalta, topparts.fi. Kattelin sivustoa ja vaikutti kokeilemisen arvoiselta, katotaan mitä tulevaisuus tuo tullessaan.
Ps. Jos joku tietää pirkanmaan alueella hyvän metallipajan joka vois askarella hyvän vinssipedin niin yhteystietoja tännepäin, saa toki olla kauvenpaakin jos hinta-laatu suhde on kohdallaan.
__________________
Autot tykkää kun niillä ajetaan..

Tis is in tires, ja näillä mennään...
Vastaa lainaten