Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -MaTTi-
Tollasestapa en oo kuullukkaan. Miten oireilee, vai perinteisesti öljynpainevaloa vilkuttamalla? Meinaan reilut 465 tkm tuupattu tuolla meitin 2.0 D-4D Corolla Versolla -05, enkä tiijä että olis pumppua korjattu tai muuten konetta avattu. Kytkimen/vauhtipyörän, startin ja jakopään vesipumppuineen vaihtanu, EGR:n putsannu ja noilla se on viimeset reippaat 80 tkm/4 vuotta kulkenu nätisti mitä meillä ollu.
|
Öljynpaineen merkkivalo palaa normaalia kauemmin, kun käyntiin laittaa... Sit ajossakin tuo rupee ilmotteleen merkkivalon syttymiseellä. Ja sit, kun se loppuu ni se loppuu surempia varottamatta.
Mut taitaa olla jo täs Corollassa se parannettu versio moottorista, että voi olla et paineet karkaa muualle ku oikeisiin kanvaviin. Kuten tuossa jo ylempänä mainittiinkin et tuoreemmissa sitä ilmenee sitten.