Kahden Hiluxin kokemuksella, tuo Rami oli ihan yhtä kallis ajettava omassa työ käytössä. Korotus ja isommat renkaat teki toki heti kulutukseen lisää. Hiluxeihin vain ei tarvinnut koskaan tehdä mitään.
Mutta, mitä muuta siltä autolta vaaditaan? Neliveto vai "neliveto", luotettavia on varmaan suurin osa jos huollot on tehty ja ajomäärät on pieniä. Minusta mukava ajettava ja hyvä ajettava on kaksi eri asiaa. Olen huomannut, että kun omalle eukolle on lyönyt tiskiin ne omat vaihtoehdot, niin siitä se sitten on valinnut mieleisensä. Nyt sillä on alla X5 bemari ja kuulemma enempi tykkäsi edellisestä vanhemmasta KZJ-90 Toyotasta.
Toi cruiseri kuulemma oli niin paljon näppärämpi pyöritellä ja sillä oli mukavampi ajaa. Bemarilla toki on hyvä ajaa, mutta eipä siinä oikein ole meisseliä mihinkään muuhun. Toimii (vielä) ja oli halpa.
__________________
Pitäähän ratsuhousujen henkseleissä sen verran löysää olla, että manne kyykkyn pääsee.
|