Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 19.05.2013, 14:30
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Taakse pienemmällä virtauksella oleva sylinteri niin kääntyy rauhallisemmin ja ajaminen on luonnollisemman tuntuista.

Monsteri autossa oli kahdella kytkimellä ja ohjauslevyllä akselin asennon ilmaisu katkasija oli päällä akselin ollessa käännettynä ja keskellä merkkivalot ei palanut.
Pikkunen orbiratti erilliseen taka-akseli ohjaukseen hanoitusta en nähnyt miten se oli toteutettu, mutta molempia akseleita ohjattiin normaali ratista normaali tilanteessa.



Tai sitten kuorma-autosta simpukka ja tehostimen pumppu ja mekaanisella tangolla ohjaus taka-akselille kuten kahdella ohjaavalla akselilla olevissa sora-autoissa.
Väli niveleen/tukitankoon vielä säätö, että saa hienosäädettyä ohjaus erojen nopeutta ja pituutta

Olikohan sisun versio sellainen, että simpukan varsi on erilainen kahdella kääntövarren reiällä, mutta molemmat akselit samanlaiset.
__________________
Positiivinen rasismi?

Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Vastaa lainaten