Viestiketju: nissan king cap topic
Näytä yksittäinen viesti
  #1593  
Vanha 11.05.2013, 04:55
Kettu_:n Avatar
Kettu_ Kettu_ ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 11.07.10
Sijainti: Vantaa Off City
Viestit: 794
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja VMika Näytä viesti
Pikainen apu tarpeen, nissan pick-up 4x4 -04, pystyykö ja jos niin kuinka kiristää etupyörän laakeria, lähinnä ongelmana kuinka etunapa purkaantuu?
Otin napakupin kehältä pultit auki, ei aukene ainakaan inhimillisesti, hiukan saa rakoa.
Perinteisen näköinen rasvakuppi navan keskellä kai sitten irtoavaa mallia ja siellä jokin lukkorengas, yritin irroittaa tuota rasvakuppia mutta usko loppui, pitäisikö sen irrota, ehjänä, vai mikä kikka tossa on?



En tiiä olisko sama systeemi kuin vanhemmassa eli kaikki miljoona pulttia irti lukosta ja piyäs irrota vetämällä ja sitten omassa oli ainakin edessä 2kpl pieniä pultteja ja lukko / levu jota pyörittämällä myötä suuntaan kiristy laakeri,


Korjatkoon viisaampi jos olen väärässä??? Itsellä siis manualiset lukot, liekkö eroa automaattiin purkaamisen osalta?
Vastaa lainaten