Eli kone ei lähe ihan helpommalla pyörimään ja kun lähtee niin se käy kuin olisi miinus 40 pakkasta ensimäisen minuutin ajan. Ei ole kansi vikaa ihme kyllä vaikka näissä 2,8 grssä se ei ole harvinaisuus?
Ja öljyn paineet nousee sinne kolmoseen käynnistäessä ja ajossa laskee alle ykkösen. Öljympumppu ois todennäköinen alhaseen öljypaineeseen mutta entäpä jos vaihtais öljyt johonki vähän tökötimpään eli korkeempaan viskositeettiin näin kevään alla auttaisko se asiaan?
Pajalle varmaan vien kaikkine vikoineen päivineen mutta jospa sitä vaikka innostuis ite tekemään jotai.
Tosi kiva peli tuo muuten on eli ajossa tosi pirteä. 35" alla ja kulkee reippaasti ylämäkeä vitosellakin. Kuinkas on porukalla kestäneet nää nissanit noin yleensäkkin noin niinku vaikka Hj61 verrattuna? Pehmeämpi tuntuu kyyti olevan kuin hjssä vaikka sama alusta?
SOAttu gr patrolli vuosikerta 1992