![]() |
Tallinrakentajille viikon linkkivinkki
Näitäki saa näköjään Biltemasta nykyään.:D
http://biltema.fi/fi/Autoilu---MP/Ty...nostin-158402/ Laadustahan ei sitten tiedä, mutta jos joku rohkea kokeilis ja kertoisi kokemuksistaan tänne? |
|
Mitä noi bilhelveten vaatimukset massalle mahto tarkoittaa?? Eikai nyt 30cm paksuista laattaa tarvi jos on H-palkit pilareitten alla?
Kone -glansin romut lienee samaa sarjaa bilipaliteeman kans eli ei noista köyhälle ole iloja.. ..Kun ei ole varaa ostaa kahta: hyvä JA halpa.. |
kyllä mä uskon että noi toimii hyvin harraste käytössä, kokeilisin jos ei olis jo 4-pilaria tai olis tilaa toiselle nosturille.
Tosin nyt halusi mieluiten saksinosturin, vituttaa noi tolpat tuolla tallissa. |
|
Nosturia tekisi kovasti mieli... Mutta kun verstaan sisäkorkeus on 245 cm, niin täytyisi varmaan rakentaa hydraulisesti laskeutuva lattia. :rolleyes:
|
No hemmetti alkaa olla jo hinnat kohillaan. Kaverilla on saxinosturi pajassa mutta bertassa on liian lyhyt akseliväli että se olisi siinä toimiva...
|
Pitää vissiin tehdä talliin kattokorotus!
|
mulla ainaki ollu käytössä launch merkkine kaksi pilari nosturi. nyt parivuotta vanha eikä ikinä ollu mitää vikaa. pelaa ku buickki.
en kyl kadu ostosta yhtää. taitaa olla sekin kiinassa tehty, mut vaikuttaa aika laadukkaalta. kaikki läpiviennit hyvin suojattu ja muutenkin vaikuttaa tukevalta. |
Sivu luotu: 19:02 (GMT +2). |