![]() |
hoi kaikki suikka miehet
Onks meille olemassa suomalaista omaa clupia??
Olis kiva käydä kokoontumisisssa ym.. jos sellasia on.. |
En ole moisesta koskaan kuullut. Mutta se ei todista sitä, etteikö moista olisi olemassa :D
Jos ei ole niin pyöräytetään vaan pystyyn. |
Joskus oli muistaakesni Suzukiaiheinen nettisivusto,olisko ollut 4x4suzuki.com tai suzuki4wd.com
Ajatushan on hyvä koska varsinaista suzukikerhoia ei ole suomessa? kai??? Mukana jos sellainen perustetaan :confused: |
|
http://suzuki.bitburners.com/forum.php?id=2
tollanen kökkö löyty pika kooklauksella,tosin ei taida kovin vilkas olla foorumina et täältäkin saa varmaan sukisukiin tietoa..:D |
Muutama suzuki meeting on ollut aikanaan mutta homma vähän hiipui kun RacingRabbit siirtyi englantilaisiin vehkeisiin. Nyt vaan uutta innostusta ja meetinkiä järjestään jonnekkin ajoalueelle.
http://forums.offipalsta.com/showthr...suzuki+meeting http://forums.offipalsta.com/showthr...ht=seitseminen |
Muistelinkin että on se joskus joku ollu ku niitä lukenu ja meinannu miittinkiinkin mennä. Ollappa sitä aikaa järkätä niin voisin kyllä järkätä miittingit mut nyt ku toi nuorin on vasta alle 2kk niin ei paljon ole aikaa mihinkään muuhun. Mut jos joku järkkää ja se oo kauheen kaukana niin voin tulla mukaan ja veikkaan että täältä seudulta olis muitakin lähössä sit.
|
Mukana ollaan kun tuo auto vaan joksus valmistuu :)
|
Mukana myös, sitten joskus hamassa tulevaisuudessa ku SJ on "valmis" :D
|
Lainaus:
|
Ravijoki ?
|
Mukana ku pukama! Elekää mihkään Ravijoelle, Laphiin se miittinki!
|
Lainaus:
Kulmakorven Espoosta saisi varmaan kanssa järkättyä. |
Lainaus:
|
Ravijoella parhaat kurarännit ja kallioreitit! Paikan monipuolisuudesta kertonee myös se, että siellä on järjestetty eurotrial 1999 ja lukemattomia safareita kaikenlaisille porukoille. Youtubesta löytää paljon videoita alueelta, kun laittaa hakusanaksi ravijoki. Matkaa toki paljon, mutta paljon on paikalla annettavaakin.
|
Onko siellä lähellä maijoitusmahdollisuuksia? Ottais sellasen kolmen päivän taktiikan.
|
Kyllä sieltä löytyy jotain mahdollisuuksia. Itse olen ollut sen verta nuori, ettei ole tarvinnut päätään vaivata majoitusasioilla siellä käydessä, mutta veikkaisin, että Safarimestarit tietäisi aiheesta enemmän.
Muistan vain, että pari kertaa siellä käydessä on entisen Harjun maatalous- ja puutarhaoppilaitoksen, nykyisen Harjun oppimiskeskuksen kautta vuokrattu majoitusta. Safaritapahtumissa on myös ollut isolla rantasaunalla majoitusmahdollisuus, tosin en tiedä kenen järjestämänä (Safarimestarit?). Yösafarit on kans kivoja tuolla:) |
Lainaus:
Mutta joo, trailerilla auto liikkuu joka tapauksessa niin ei sinänsä haittaa. Kuka urhoollinen ottaa asian hoitaakseen ? Näytetään tojo-kuskeille ns. närhen munat ja aloitetaan Suomen parhaan merkkitapahtuman perinne :D:D:D |
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Tapahtuma jonkun safariyrittäjän kanssa yhteistyönä vai onko jollain joku salainen ajoalue, jonne lauman Suzukeja voisi pariksi päiväksi päästää laiduntamaan?
Kukaan kiinnostunut selvittelemään mahdollisia ajopaikkoja ja niiden reittivalikoimia? Ajankohta varmaan ens keväällä? Millaista oheistapahtumaa kaivataan vai kaivataanko oikeasti muuta kuin saunaa ajeluiden päätteeksi? |
Päivän kun mettässä rymyää niin ei kait siinä muuta oheistoimintaa tarvita kuin kuuma sauna ja nuotiovalkiat. + iso muistilehtiö korjauslistaa varten :)
|
Josko Karjalaan?
|
Lainaus:
|
No eihän se ole kuin reittilöitten suunnittelusta kiinni ja sitten kovemmille joutuukin kuskin kunto :D
...ja onhan täs tuleva talvi aikaa laittaa kalusto safiiri kuntoon... |
Sivu luotu: 21:42 (GMT +2). |