![]() |
patrolin laatikko
Terve
Mulla on Patroliin(-87) ilmaantunut seuraavanlainen ääni tässä n.4kk:n aikana, jolloin on ajettu n.5tkm. Eli 4- ja 5-vaihteella, siis molemmilla n.80kmh vaihdissa alkaa tavallista voimakkaampi ujellus, joka tietty voimistuu jos tarjoo kaasua enemmän. Siis ääntä ei kuulu, jos ajat vaikkapa 4-vaihteella 70kmh tai 5-vaihteella 90-100kmh. Pitää myöntää että oon aika noviisi noiden vaihdeongelmien kanssa,ei ole aikaisemmissa peleissä koskaan ollu, mut voiskohan toi viitata jakolaatikon puoleen? Kiitos Edited by - ryobi on 26/02/2005 14:31:02 |
Kato kartaanin ristikot.Mulla ujelti/jurras 80 vauhris.Ristikoisaa ei tuntunut välystä mut yks kuppi oli vähän pillan paloina.Oli vaan sopivasti jumis ettei välystä tuntunut vaikka monet kerrat kokelin viikon aikana.Rupesin jo pelkään perä/loota vikaa.
|
Lainaus:
-- Patrol 3.3 4x4 Honda XL600 2x1 Pajero V6 3000 (emännän kauppakassi) |
jep. eli just vaihdettu uudet litkut sisälle. ei mitään metallia joukossakaan.
|
laakerit paskana!! hajos tuollein laatikko patrollista,lopuksi vaihteet ei pysyny enää päällä.korjaaminen oli sika kallista joten ostin purkaamolta 200e ehjän vähänajetun jako ja päälaatikkopaketin.
Note! This message was posted anonymously! |
Sivu luotu: 10:56 (GMT +2). |