![]() |
Dana 44 akseliin käyvät navat 6x5,5" jaolla
Dana 44 akseliin käyvät etunavat 6x5,5" jaolla. Joissakin Jeepeissähän noita on joskus ilmeisesti ollu. Tarjotkaa myös broncon D44 TTB vetoakseleita.
|
Broncon TTB lyhyemmän puolen vetari
Eli käy ilmeisesti myös Wagoneerin/FSJ Jeeppien DANA44 lyhkäsempi vetari. Tarjotkaa 040 5229351/Janne
-Janex nyybinä- |
Lainaus:
|
Ei ole mistä mitata kun tuosta pajeron alle hankkimastani akselista se puuttui, mutta yritän jotain mittoja käydä mittaamassa. Murikan päässä ainakin 30 hampainen boori(splines).
|
Siis Fordin TTB "retkukeula" tulossa Pajeroon? -78 Broncon jäykän D44:n vetarit löytyis kyllä.
|
Juu semmonen projekti meneillään. Onkohan nuo jäykän akselin vetarit samanlaiset? Mittailin suurinpiirtein sen lyhyemmän puolen vetarin, niin on jotain 35cm ristinivelen haarukan pohjasta etuperän sisään ja 30 splines. Ja tarvisin tietenki sen tumpinki siitä napaan päin tai navan läpi napalukkoon käytännössä. Toki jos on sopivat akselit niin voin ostaa kaikkikin jos nyt ei aivan maltaita maksa. Onko hajua mikä ARBbi tohon kävis? Käsittääkseni RD116. Tilais vaan heti oikeen ku tarkotus värkätä lukko samalla sinne akselin sisään. Yritän huomena katella faktoja siitä broncon jäykästä aksulasta ku on paremmin aikaa... tänään ei ehi tämän enempää ihmetteleen ku lähetään heittään HJ61:n akselit rangen alle :)
|
Sivu luotu: 13:07 (GMT +2). |