![]() |
Xp:n kanssa ongelma
kone alkaa asentaa päivityksiä kun sammutan sen,mutta taas sama keltainen päivitysvalo palaa kun käynnistän koneen uudestaan..tän voi toistaa vaikka 10krt ja aina vaan palaa se valo!
Onkohan Xp tullu tiensä päähän vai mikä mahtaa olla vikana?? Ja nyt alkanu kone vittuilee,sammutan sen sammuta valikosta niin eipä sammu vaan käynnistyy itestään uudelleen!! Ei isoja vikoja mutta alkaa pikkuhiljaa vituttaa! |
Format C: auttaa monasti
|
Automaatiset päivitykset pois ja aja COMBO FIX ohjelma läpi (löydät netistä), jo rupee toimimaan
|
Äkkiä typeränä käyttäjänä tulis mieleen että anna ladata ne päitykset loppuun asti.
Koska kaikki mitä se joutuu käyttö muistilla ropistelemaan hidastaa konetta. En tiiä mutta omaa konetta oon aina päivitelly kun se on sitä vaaatinu . ja vaikka hitaalla netillä vaikka jättännää yöksi tekeytymään... |
Lainaus:
|
Lainaus:
On sit maksullinen ohjelma? |
Lainaus:
Onhan sulla koneessa joku virusohjelma ? Koska olet viimeksi tarkistanut koko koneen ? Ja nuo päivitykset on kyllä hyvä ladata koneeseen. |
Siitä keltasesta kilvestä voi klikata päivityslistan auki ja sellaselle päivitykselle joka ei asennu voi sanoa että ei enään ehdota sitä (ruksi pois muistaakseni). Ihan perus juttu että joskus on noita päivityksiä mitkä on lataantunut mutta ne ei vaan asennu ja joka bootin jälkeen taas ehdottelee niitä.
|
Törmäsin samaan ja meinasin ruveta ruksimaan pois, kun näytti et samaa päivitystä tulee vaan koko ajan.Katoin vähän tarkemmin ja totesin vuosi ja kuukausi vaihtu perässä.Loppu kun oli kaikki (n.10 kpl) asennellu.
|
Lainaus:
|
Tässä toinen ilmainen virustorjunta. http://www.microsoft.com/security_es...aspx?mkt=fi-fi
Ainakin omalla koneella toimii jumalattoman hyvin. |
Sivu luotu: 13:43 (GMT +2). |