![]() |
Taas auto syliin
Kolmion takaa tietenkin, ei viitsinyt pysähtyä kun siinä oli mäki.. tämän kertoi syyksi ? Chrysleri pyyhkäisi bimmeristä kilven irti ihan kostoksi, naarmu tuli puskuriin ja lokariin reunaan. Yritin kyllä väistää, mutta refleksit varmaan talviajassa tai jotain kun pääsi sitten osumaan kaikesta vouhottamisesta huolimatta.
Huono kuljettaja olen kun en osannut väistää tätä kolmion takaa eteen ryntäävää autoilevaa rouva henkilöä, taisi tilannenopeuttakin olla 50 alueella noin 52 km/h joten sakon paikkahan tuo olisi minulle :) Auton onneksi lupasivat korjata ilmaiseksi :) |
Vaarallisia nuo kolmiot...
Onneksi ei sattunu! |
Inkkarin olisi pitänyt ottaa huomioon että siinä on mäki. Koska on mäki ja talvi niin kolmio ei ole voimassa. Silloin saa töräyttää rysleriä päin. Sun syy selkeesti =D
|
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Kai sä soitit tinanapit paikalle!!!Ei muuten mutta sais Lyyli huomautuksen ja merkinnän ettei o ihan homma hanskassa..Mä tietenkin pysähdyn Aina stop merkille ja kunnioitan kolmiota ja mua vituttaa noi kaikki ranskalaistyyppiset ajajat jotka tulee kammovauhdilla kolmiolle ja sitten mieletön viimehetken jarru-PERKELE!!!
|
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Eipä kyllä kannata posliineja tuommosen takia kuhtua paikalle. Sattumoisin sakottavat aina molempia osapuolia liikenteen vaarantamisesta.
|
porsliini ois pop nyt?
|
Lainaus:
Pieni sakko voi tulla, jos on rikkonut liikennesääntöjä mutta se on ihan oma moka ja pikku juttu verrattuna auton korjauskustannuksiin. Enkä kyllä usko, että inkkari olisi tuosta mitään sakkoja saanut jos nopeus oli noin liki suurinta sallittua. Syyllinen tuosta olisi sakot saanut ja poliisien paikalle kutsuminen olisi ehkä opettanut rouvaa noudattamaan liikennesääntöjä. |
Tässä tapauksessa ei onneksi alkanut vikuroimaan, vakuutusyhtiöstä tuli jo viestiä että korjauta missä haluat... mitään kertakorvausta en tuollaisista naarmuista jaksa ottaa kun siitä tulisi jokunen satanen ainoastaan.
Kiillottavat puskurin ja pesevät auton :) |
Sivu luotu: 05:02 (GMT +2). |