Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   O/M/V Ajoneuvot (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=176)
-   -   Ostettu Läjä, jos kehtaan (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=70682)

Krisse 05.04.2010 22:35

Läjä, jos kehtaan
 
Kai miäki nyt sit haluun tollasen Läjän ku kavereilki on. Oon vaan ihan kahden vaiheilla et raaskinko mä, mut todennäkösest jos sopiva tulee etee ni kylhän miä sit ostan sen ja kiristän nälkävyötä - jossa on kyl varaa kiristääki et ei sen puoleen. Et qlostellaas nyt et mitä muuta ois tarjolla ku noi ilmotukset mitä nettiautossa on aktiivisina.

Vakiokuntosesta en oo järin kiinnostunu ku rakentelupaikka menee alta ihan lähiaikoina ja näin ollen seuraavat jutut ois kiva olla kondiksessa:

Korotus min 2" (muutoskats oltava ok)
Renkaat min 33" (muutoskats oltava ok)
Vinssi ainakin edessä
Viime katsastuksesta mielellään vähemmän aikaa kuin seuraavasta.

300km Kotkasta alkaa olee melkonen maksimi ja ois aika suotavaa että se ois ajoltaan sitte sellanen että sen 300km pystyy heittämään huoltoautovauhtia ilman että paikat lähtee hampaista. Lommot ja telalla vedelty maalipintakin käy ei siinä mitään, mut tekniikkapuoli ois suotavaa olla kohtalaisessa kondiksessa. Ja vaikka oonkin varautunu maksamaan rahalla niin ehdoton myyntivaltti on kyl jos Niva kelpaa vaihdossa :-) Viis tonnii ois sellain sopiva hintaluokka, mut ainahan näist joutuu maksaa enemmän ku oli oli ajatellu et katellaa nyt sit mitä löytyy - jos löytyy.

EDIT: Niin, läjä on se sellain lyhyt tiisselitojota. Se ei siis oo hj eikä patrolli eikä mikää muukaa.

Patu925 05.04.2010 23:01

Ei se vaihtamalla parane...

Onko renkaat mahdollisesti erikseen kaupan?


Sivu luotu: 12:30 (GMT +2).