![]() |
pajeron vääntöjouset!
potilas 1993 pajero! paljonko vääntöjousia kiristämällä pystyy keulaa nostamaan? sitten mistä sais pidemmät iskarit kun olis tarkotus laittaa taakse gr patrollin kierrejouset, joiden pitäs nostaa perää 2-3 tuumaa!
|
noin 4o mm mut tulee suht jäykkä keulasta ja käsittääkseni ulosjoustot häviää melko pahasti, voin olla väärässäkin
|
Vetonivelet huutaa hoosiannaan, kulmat jyrkkenee ku vedät jousituksen tappiiin... ja ulosjoustot tosiaan häviää. Lisää korotusta saat kun veistät rajotin kumeista pois. Sellaset on muistaakseni molempiin suuntiin, sisään ja ulosjoustoon.
|
Noin 100mm kun vaihdat uudemman Pajeron ylätukivarret ja siirrät niistä pallot varren alapuolelle, poistat ulosjouston rajoittimet kokonaan, hiot vetoakseleiden päistä perän puolelta muutaman millin pois ja vaihdat vetareihin sisempien kumien tilalle ulommat kumit. Murrokset vaan on sen jälkeen aika kovilla, joten maantiellä kannattaa ajaa napalukot auki.
|
Sivu luotu: 02:33 (GMT +2). |