![]() |
Eberspächer asennus
Eberin asennus Toyota LC kj95 3,0td -00.
Tuli tilattu tämmöinen D5W SC eberi missä sisäänrakenettu polttoainepumppu ja nyt ihmettelen mistä sen polttoaineputken liittäis? Onko se tässä autossa paluletkusta vai tulopuolella? Webaston autokohtainen ohje sanoo paluletku, mutta eberin yleisohje tulopuoli. T benjamin |
heti suodattimen jälkeen vaa t-haara ja se on siinä.
|
Oma kohtainen kokemus tulopuolelta ryöstö toimii paikallaan ajossa imee ilmaa hetken leikin ja oman tankin laitoin toinen vaihto ehto omaan tankkiin uusi lähtö.
|
Tulopuolelta ja suodattmen jälkeen on vaemaan se helpoin ja paras paikka polttoaneliit.
Mulla vaan pisti ajatukset sekaisin kun kun Webaston ohje on palupuoli tankin vierestä. Samoin löytyy Eberi LC ohjeissa,tosin D4D malli vähän erillainen eberi(pumppu erikseen). http://www.slck.net/galleria/main.ph...2_itemId=21005 BENJAMIN |
Mulla on paluuputkeen laitettu sellanen noin puolen litran vetonen välisäiliö josta Eberi imee aineensa. Säiliö on runkopalkin kyljessä kiinni, mallia taskumatti.
|
Sivu luotu: 05:29 (GMT +2). |