![]() |
UAZ cabriolet -79
Tervehdys. veli venäläisellä tuli vuosi täyteen minun hoivissani. Tässäpä muutama kuva vuoden varrelta
http://i993.photobucket.com/albums/a...i/P1010686.jpg http://i993.photobucket.com/albums/a...i/P1010693.jpg http://i993.photobucket.com/albums/a...i/P1010743.jpg http://i993.photobucket.com/albums/a...i/P1010759.jpg http://i993.photobucket.com/albums/a...i/P1010762.jpg olihan tuo melko raato näin jälkeenpäin katsottuna, mutta pikkuhiljaa projekti eteni. http://i993.photobucket.com/albums/a...i/P1010805.jpg http://i993.photobucket.com/albums/a...i/P5170552.jpg http://i993.photobucket.com/albums/a...i/P5190570.jpg http://i993.photobucket.com/albums/a...rojekti030.jpg viimeisin kuva on heinä elokuun aikoja, projekti on tästä edennyt paljonkin pidemmälle. |
Komee peli! Lisää näitä loistoajoneuvo projekteja tänne vaan. Itsellä lähtee toi päivittäminen käyntiin kun lumet vähän lähtee niin saa oma uazi vähän lisää välitystä sun muuta kivaa kunhan kerkee. Komeen värinen ainakin huomataan :)
|
Hienolta näyttää. Onko mitä suunitelmia tuon varalle? Ja mitä kaikkea on viimeisen kuvan jälkeen tapahtunut?
|
Reippaan värinen!
|
Wow! Makeen näkönen:) Laita ihmeessä lisää juttuu mitä oot rakennellu. Näyttää olevan toi alustaki aika iskussa. Näyttäis olevan uudet puslat ja muutenki kovasti rempattu. Löytyykö muuten osia hyvin?
|
ajattelinki et väristä tulee kommentteja, mut ajatus oli pitää auto pirtsakkaan näköisenä ja hauskana. :)
http://i993.photobucket.com/albums/a...i/P1020222.jpg http://i993.photobucket.com/albums/a...i/Kuva0026.jpg saa nähdä mitä sitä vielä keksii, nyt on kaikki moottorin ja vaihdelaatikon tiivisteet uusinnassa, et kesäksi taas pääsee rymyään |
kaipais selvästi pirteemmäm näköisiä renkaita ja etenkin vanteita, jotta sopis paremmin tuohon väriteemaan.
|
Juu, 30-35 renkaat ja vanteet olis tarkoitus laittaa ensi kesään mennessä. Jossain oli myös myynnissä korkeammat lehtijouset niin nekin tulee luultavasti laitettua.
|
|
|
Tuliko kannen mukana...
...pitemmät pinnapultit sarjojen puolelle, ettei tule ongelmia. Vanhan koneen pinnat ei riitä.
|
Sivu luotu: 01:30 (GMT +2). |