Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tekniikka & Jutustelu (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   Jeep 2.1 TD ei pysy käynnissä (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=63164)

Mikedeus21 12.09.2009 15:32

Jeep 2.1 TD ei pysy käynnissä
 
Elikä isällänio on tuo 2.1td jeeppi, johon nyt vaihdettiin kone. Tai yhden häiskän se piti laittaa, mutta ei saanut kuin purettua niin piti itse ruveta laittamaan konetta takaisin, ja siitähän sitten seurasi niitä ongelmia kun ei ollut mitään merkattu eikä hän itsekään muistanut mikä on mistäkin.

Elikkä ensinnäkin mikä tarkoitus on mustalla muovi boksilla johon menee letkuja (huohotus keräin...?) ja missä sen kuuluisi olla. Toisekseen sähköjohdoista, eli mitkähän johdot menee minnekin. Ainakin kaksi samnväristäkin johtoa löytyy. Kaikki johdot on vain irrotettu jotka menee koneeseen eikä ole merkitty. Mukava nyt pähkäillä mikä menee minnekin kun ei ole itse purkanut.

Olisin kiitollinen vastauksista ja kuvatkin auttaisi asiaa.

Ei mistään oikeen löydy kuvia tuosta koneesta.

Mikedeus21 28.09.2009 16:27

Hei olisiko jollain jeeppiin sähkökaavioita tai jotain apuja johtoihin. Sähköt hukassa ovat nyt.

Apuja kaivaten Mikael

Jeep-Ukko 28.09.2009 16:31

Ilmeisesti XJ Jeeppi kyseessä??????

http://www.greatlakesxj.com/

Tuolta ainakin löytyy manuaaleja/sähkökaavioita.
En ole ajatuksen kanssa selannut onko myös dieseliin??

Mikedeus21 28.09.2009 19:15

Kyllä XJ on kyseessä. Pitää vilkaista tuolta

Mikedeus21 02.10.2009 16:33

Elikkä nyt löyty sähköt ja saatiin jo hörähtelemään.

Mutta auto lähtee hyvin käyntiin ja pysyy sekunnin tyhjäkäynnillä ja nostaa sitten kierrokset vajaaseen 2000rpm ja sitten kohta sammuu. Välillä pudottaa tyhjäkäynnille ja pysyy siinä muutaman sekunnin. Mikä voisi olla vikana? Pumppua epäilen, mutta eihän sitä tiedä jos suuttimissakin vikaa olisi?


Sivu luotu: 06:06 (GMT +2).