Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tekniikka & Jutustelu (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   SJ 413 ja sähköt (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=60847)

JC 03.07.2009 22:23

SJ 413 ja sähköt
 
Moro,
Kertokaapa nyt kokeneemmat miksi hitossa SJ-413 polttaa enemmän ajovalonpolttimoita, kuin kuski röökiä?

Kaapeloinnit ja liittimet valoista on tarkastettu/puhdistettu. Jännitteet mitattu ja kaikki OK. Maadoitukset on OK. Kattotelineellä on 4x55W lisäpitkät ja heräte on tempaistu oikeelta etulyhdyn pitkältä. Vetäisenkö ratin vierestä vilkkuviiksen v-----n niin loppuu temppuilu?

Biltema nettoaa varmaan jo toistasataa euroa tänä vuonna, kun meikä käy tukkupaketteja noita polttimoja ostamassa...ja vikaa ei vaan löydy.

KarvaTurpa 03.07.2009 22:29

Ei se kierroksilla lataa liikaa?

JC 03.07.2009 22:40

Lainaus:

Alkuperäinen kirjoittaja KarvaTurpa (Viesti 572817)
Ei se kierroksilla lataa liikaa?

Hep! Tuonpas mittaankin heti aamulla, emäntä polkemaan pedalia ja itse pellin alle mittarin kanssa...josko rupeaisi syy löytymään!? Toivottavasti, niin löytyisi perusteltu syy vaihtaa koko orginaalilaturin reppana kunnon GM:n 110A:n :) ei siitä säätimestä niin väliä, heh.

Kiitos vinkistä ja terveisiä kotikaupunkiin Joensuuhun!


Sivu luotu: 22:01 (GMT +2).