Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Chit-Chat (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=172)
-   -   auton tuonti! (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=60493)

Rekisteröimätön 21.06.2009 19:55

auton tuonti!
 
varmaan vanhojen kertausta, mutta en vaan haulla löytänyt! eli henkilöautoa olen alkanut uutta katselemaan ja tottakai halvemmat kiinnostaa! ensinnäkään en ole netistä löytänyt verolaskuria millä saisi edes sinneppäin olevan tulevan veron laskettua! onko semmoista?
mitä mieltä kumpi halvempi saksa vai ruotsi?
onko nyt edes mitään järkeä hakea sillä ajattelin että onko tuo autoverotus nyt sitten pysyvä vai vieläköhän on muuttumassa?
joku 25000euron diisel olisi hakusessa!
luotettavien jobbareiden yhteystietoja otetaan kans vastaan jos semmoisia on edes!



t:timppa espoo!

Marcus78 21.06.2009 20:12

http://asiointi.tulli.fi/mahtiinternet/

Tuolta löytyy jotain autoja.

Taulukot:

http://www.tulli.fi/fi/yksityisille/...ukot/index.jsp

Noilla pääsee varmasti aikas lähelle totuutta=)

jappe 21.06.2009 20:27

Auton tuonti
 
Minulle on yksi jobbari tuonut kolme jeeppiä saksasta. Olen ollut tyytyväinen ja mielestäni on luotettava. Auto on tullut Helsinkiin satamaan. Etsin netistä vaihtoehdot ja on käynyt katsomassa. Kaikki paperit ym valmiiksi tehtynä.

Laitan tiedot privana jos on tarvetta.

toyota4x4 22.06.2009 18:35

Lainaus:

Alkuperäinen kirjoittaja Rekisteröimätön (Viesti 570178)
onko nyt edes mitään järkeä hakea sillä ajattelin että onko tuo autoverotus nyt sitten pysyvä vai vieläköhän on muuttumassa?

tuskimpa se verotus ainakaan laskee suomihan on muutenkin menossa konkurssiin. joten valtio kuppaa joka euron tavan kansalaisilta.


Sivu luotu: 23:39 (GMT +2).