Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tekniikka & Jutustelu (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   HJ murikan/pinionin krymppiholkin uudelleenkäyttö? (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=5998)

mikjus 12.10.2004 21:13

HJ murikan/pinionin krymppiholkin uudelleenkäyttö?
 
Ootteko toyota miehet käyttäneet HJ pinionin krymppiholkkia uudelleen shimmailemalla sitä tai puristelemalla takas suoremmaksi? Bjssä ei sellasta holkkia ole vaan siin on sellanen kiintee "holkki" ja siinä pitää käyttää shimmejä. Tai onks tietoo monta euroo tollanen uus holkki toyotalla maksaa että kannattaako edes harkita tollasta "tein itse halvalla" projektia uusien välityksien kanssa?

Kierrätys on POP! tai POKS?

- http://www.G-69.tk -

12.10.2004 21:29

hiluksiin muistaakseni oli joku 20€

Note! This message was posted anonymously!

jjtp 12.10.2004 21:33

jos on ostannut uudet välitykset niin ei mielestäni kannata eres yrittää säästää vika paikassa.
ai hyvä juttu että sait välitykset hommattua tota jos huvittaa niin laita vaikka privana paljo jäi maksaa ja mistä? minkä merkkiset?


mikjus 12.10.2004 21:51

No säästämään on lähdetty jo sillä että master kitit jäi ostamatta. Tai kun siis ei saanu pelkkiä uusia laakereita. Ei nekään nyt olis niin älyttömia (99$?) maksanu mutta kun noi toyotan pual miljoona ajetut on vaan niin hyviä. Itse kun shimmailee ja leivittää ne välitykset kunnolla asennushiekassa niin hyvä tulee<img src=/smiley/lol.gif border=0 align=middle>

4.88 välitykset toivottavasti tulee PORCista http://www.performanceoffroadcenter.com/ Sieltä on aikanaan enemmän ja vähemmän onnistuneesti tilailtu mm. jeepin warn vetareita.

Katotaan sitten mitä jäi maksamaan kun saapuvat mutta arvio kaikkine kuluineen tällä hetkellä ~475€.

- http://www.G-69.tk -

jjtp 12.10.2004 22:07

joo ok toi kyllä siinä pualet säästää kun itse tilailee verrattuna kauppiaisiin,itseä ei toi tilailu kovasti innosta mielummin vähän enemmän maksan siitä ilosta.
mulla on tarjous pyynnöt sisällä racers placessa välityksistä ja asennus sarjoista.


Jeeper 13.10.2004 07:44

näköjään saksanmaaltakin sais tojon välityksiä: http://wills-shop.jeepforum.info/index.php?cPath=22_49

laakerisarjojakin on, mutta ei toyotaan. kannattaa tuolta kysäistä mihin hintaan laakerit sais sieltä.

FUBAR

offturisti 13.10.2004 10:04

minua yksi landcruiser guru opeti ,etta holkkille putki sisalle ja 1mm pitemaaksi lekalla...onko siita hyötua en osa sanoa,kun ei oo viella sita konstia käytanut,oman peran sai uusi ostetu



Sivu luotu: 04:16 (GMT +2).