Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tekniikka & Jutustelu (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   16.5" vanteet? (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=5648)

21.09.2004 14:26

16.5" vanteet?
 
Kenelläkään hajua vanteista jotka ois 16.5 tuumaa. Kuka tuo jos on tuodakseen tai mistä sais käytettynä?

Note! This message was posted anonymously!

21.09.2004 14:54

Halkaisijaa varmaan tarkoitat? Jenkkivehkeiden vanteita, joita monet kiroaa, kun ei tahdo löytyä rengasvalikoimaa Suomesta tuota kokoa. Käytettyjä kannattaa kysellä vaikka tuolta tämän foorumin osto- ja myyntipalstalta ja uusia rengasliikkeistä tai vaikkapa SouthWestTradesta Hämeenlinnasta (voi olla käytettyjäkin). Jos tarkoitat leveyttä, niin mikset sanonut sitä heti?


Note! This message was posted anonymously!

22.09.2004 06:42

Aikoinaan kun kyselin niin tuollaisia vanteita (kolmioreikämangelskopioita) löytyi ihan rengasliikkeistä kuten vianor, euromaster yms. Tiedä sitten onko valikoimissa edelleen.

Alunperin noita on ollut ainakin G30 alustaisissa chevy vaneissa (-70 ja -80 luvuilla), myös isoissa pick-upeissa on voinut olla. Ja ainakin vanin vanteissa on 8-pulttinen jako.

Löytyis yhdet ylimääräiset, 8" leveät vanin alkuperäiset peltivanteet. Laita mailia janne_77@suomi24.fi jos kiinnostaa, vanteet löytyy etelä-suomesta (Sori, tiedän että osto/myyntipalsta on erikseen).

Note! This message was posted anonymously!


Sivu luotu: 23:27 (GMT +2).