Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Maasturiprojektit (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=180)
-   -   bj-projekti (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=55938)

bj-hj bertta 07.02.2009 15:30

bj-projekti
 
Olisi tarkoitus laittaa bj-40:seen hj-61:sen tekniikka.elikäs kone, laatikko,akselit,tehostin,webasto.Onko kuinka vaikea projekti tasolla 1-10:neen ,runko on hiekka puhallettu ,alusta tulee keväällä,auto aivan atomeina,koppan taka osa aikas ruostees, tarkoitus olis puhaltaa kaikki ruosteiset osat, omat hiekka puhallus vehkeet löytyy.
Neuvot olis tarpeen ja jos asuu laukaan lähellä niin vois tulla antaa vinkkiä ihan paikan päälle,tarkoitus olis tuossa keväällä laittaa asiaa vireille.
ja kuinka suuret renkaat saa noin suht helposti muutoksella laittaa,haaveena 35-38 tuumaset pamit ,auto rekistöröity paketti autoksi 2+4.
Vinkkiä saa laittaa tulee ja vaikka kuinka ja jos jyväskylän läheltä löytyy malli autoa niin vois tulla vaikka katsoo että kuinka on toteutettu.
kiitos suuri:)

farmari 07.02.2009 17:07

Onnea erinomaiselle autovalinnalle!
Täällä on näiä bj-projekteja vaikka kuinka paljon. Katsele niistä mallia hieman sillä silmällä. Ja jos vielä katselet autoja, joilla on pärjätty suunnistus-cupissa, niin niitä apinoimalla tulee lopputuloksesta varsin hyvä.

Paras tapa on vaan aloittaa korjaamalla kaikki ne ruostevauriot ja asentamalla hj:n tekniikan paikalleen. Sitten ajelet menemään niin kauan, kuin kanttia riittää olla purkamatta autoa. Se ei tule viidessä vuodessa valmiiksi. Aina löytyy paikkaa, jota sun pitäs parantaa. Sitten viimein, kun auto on valmis, niin siihen on mennyt kaikki sun rahat, aika ja ihmissuhteet. Lisäksi siinä on porttaali akselit Rangen alustalla. Ja ehkä runkokin on vaihtunut alumiiniseen...

bj-hj bertta 08.02.2009 16:28

hu huu:eek:

Joske 08.02.2009 17:50

Jyväskylässähän pyörii se yks vihree koppanen kirkkaanpunasella rungolla ja isoilla pokkereilla oleva BJ, siinähän on HJ:n kone ja kait lootakin.

Tuolla näkyy olevan muutama kuva:
http://forums.offipalsta.com/showthr...t=50360&page=2


Sivu luotu: 10:28 (GMT +2).