![]() |
Kymysys Warnin sähkökytkennöistä
Nyt se sitten viimein saapui ja asetti itsensä autotallin nurkkaan. Asettipa itsensä vielä siten, että yksi osa on siellä ja toinen on täällä ja muut osat on sekaisin..
Kyseessä siis RäikkäWarni, eli M8274 -mallia oleva tekele. Onkelmana on yhden puuttuvan releen lisäksi se, että pari piuhaa poikki, ja loput irti. Miten tämä tämmönen kytketään ja saatetaan toimintakuntoiseksi?? Olisko kellään olemassaolevaa kytkentäkaaviota tai jotain tuoteselostetta moiselle hässäkälle. Ai miksikö en vie vinssiasiantuntjan hoiviin?? No kun tekis mieli kokeilla ensin itse ja vasta sitten, kun sininen sauhu on leijaillut kuoren halkeamasta pihamaalle, veisin doktorsedän syyniin. Niin.. Vielä en siis tiedä sähkövinsseistä pal´ mittään, mutta kohta varmaan tiedän. Kiitos ja Anteeksi. Eespäin ja vinssillä loput.. |
Tässä pikaisen (about 37 sek) goolettamisen tulos<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/8274/ löytynee muitakin mutta tuo on paras. Real Men Does It With Boggers<img src=/smiley/finger.gif border=0 align=middle> |
Myös sähköposti Warnille tuottanee tuloksen. Ainakin minä sain omaani kytkentäkaavion, kun vain pyysin, kun halusin johdottaa kojetauluun vinssille kontrollin.
Tomi |
Hieno homma. Kiitos poijjaat!! Ja LaaLaa eritoten. Kyllä kohta räikkä pärisee..
Kiitos ja Kiitos Eespäin ja vinssillä loput.. |
Sivu luotu: 21:15 (GMT +2). |