Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Oluet (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Uudet muovipullot (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=39658)

tuska 08.01.2008 16:56

Uudet muovipullot
 
http://www.hs.fi/kuvat/pieni_webkuva/1135230195559.jpeg

Päätin kokeilla oluen litkimistä näistä uusista muovisista palautuspulloista. Tulos: olut maistui oluelle.

Olen kuitenkin hieman pettynyt tähän uuden pullon muotoiluun. Kuten kuvasta huomaatte, pullon alareuna ei ole tasainen, vaan se on täynnä tuollaisia syvennyksiä. Noiden kirottujen syvennysten ansiosta pullo ei pysy niin hyvin pystyssä kuin normaalit lasipullot. Tosin saattaahan osasyyllisenä olla kevyempi materiaalikin, mutta kyllä normaali limpparipullo pysyy paremmin pystyssä kuin tuo uusi olutpullo.

Muutama ensimmäinen pullo pysyy kyllä hyvin pystyssä, mutta kun veren alkoholipitoisuus alkaa nousta niin nuo putelit kippaavat yllättävän helposti. Tämä aiheuttaa raskasta vitutusta, varsinkin jos sattuu kaatamaan pullon tietokoneen näppikselle tai muijan niin kovasti rakastamalle itämaiselle matolle.

Pullo on muutenkin aika homahtavan muotoinen, aivan kuin tölkkiin olisi asennettu kaula ja pohjaan nuo saatanan syvennykset. Miksi tästä ei voitu tehdä normaalin pullon muotoista tai vaikka jotain vitun kuutiota? Sama määrä muovia siihen kai olisi kulunut ja pullokin pysyisi paremmin pystyssä.

On tuossa pullossa jotain hyvääkin - se painaa vähemmän kuin lasipullo, eivätkä naapuritkaan heti luule juopoksi kun ei pullot kilise kassissa. Pullonavaajallakaan ei tee enää mitään, tässä kun on kierrekorkki.


Käyttäjä 08.01.2008 17:09

Hyvä analyysi uudesta pullomateriaalista.
täytyypä tastata...täytyy vaan ostaa jonkun verran että pääsee testaamaan pullon kaatumisherkkyyden autenttisissa tilanteissa<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>promilleissa<img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_blackeye.gif border=0 align=middle>

- - - - - - - - - - - - -
#perillepääsy ei ole itsetarkoitus vaan matkanteko#
SLCK Member #51
kayttaja"at"offipalsta.com
http://www.4x4cup.com/
www.slck.net

http://www.petrisimolin.net/gallery/...yttaja-sig.png


Sivu luotu: 18:40 (GMT +2).