![]() |
|
TuRaOffi
Lapin Kunta luki suunnistuscupin tiedossa(olisko Lapin Kulta) No joka tapauksessa
onko jokin uusi kisapaikka toi "turaoffi" Note! This message was posted anonymously! |
Uusi paikka on. Kyllä ne tiedot on oikein siellä cupin sivuilla.
Kuramato 2 |
Ketäs on tänne lähdössä ja koska ilmoittautuminen alkaa???
Eikös tää ole kuukauden kuluttua?? Risto |
hep, pakko tonne omennä haalimaan cup-pojoja. Siellä on kuulemma jotai speciaalia tarjolla...
Tiedä vaikka Matti ja Teppo olis iltasella keikalla kisakeskuksessa ;) |
Meinasin kans lähtee sinne ajelee vaikka nyt en CUP:ia aja. Ehkä ens vuonna jos innostuis...
|
Tavoitteena saada tälläviikolla kilpailukutsu ja ilmoittautuminen avautumaan. Itse lähden perjantaina käymään paikanpäällä ja käydään läpi mitä tähän mennessä on tehty ja mitä vielä pitää tehdä/järjestää. Eli ihan vain vähän ulkopuolisen näkökulmaa asiaan, jos mieleen sattuisi jotain yksityiskohtia mitkä olisivat unohtuneet.
Keskustelujen perusteella kuitenkin olen varma että kaikki on hyvin mietitty ja moneen asiaan on keskustelujen perusteella kiinnitetty paljon huomiota ja aikaa käytetty. Eiköhän tästä tule kauden parhaiten mietitty kilpailu:) Ja epävirallisena tietona, uhattiin että nyt pitäisi rastimerkkien kestää naruissaan, kuulemma kuukaudenpäivät on yksi merkki roikkunut pihalla ja sitä on aina välillä käyty repimässä. |
Lainaus:
nm:LT2007 pari ylimääräistä kilsaa tarkistellessa sateen irroittelemia tarroja.. :) -teppo |
Hyvä kun hätäinen Scout tätä kyseli, kova hinku olis lähteä tonne ajamaan. Ilmoittautumista on silmämuna kovana odotettu ja kytätty.
Paitsi jos yllämainittu herra on siellä laulamassa niin... :) |
Jos vaan uus porttaaliboksi ehtii alle Leningradista niin sitten tullaan kostamaan.
|
Minkälaiset maastot lie Tura offissa?Kuraa kivikkoa kalliota?
|
Eikös siel vähän kaikkia yllämainittuja tuu olemaan.
|
Onko tietoo alueesta missä ajetaan jotta kerkee ajoissa hommata kartat..
Risto |
Cupin sivuilta: Ajoalueet ovat Lapin ja Euran kuntien alueella, n.20 km säteellä kisakeskuksesta. Kisakeskuksena toimii Lapin Salamakallio Ruonantie 27230 Lappi
|
Lainaus:
6784356 3223762 |
Eiköhän näihin kysymyksiin tule vastauksia ihan lähipäivinä, kun potkitaan tiedotuspuolikin käyntiin samalla kun laitetaan kilpailukutsu ja ilmoittautuminen kuntoon. Eli hetken kannattaa vielä odotella.
|
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Nyt olisi sitten jotain informaatiota saatavilla kilpailusta.
Kilpailukutsu: http://www.4x4cup.com/tiedostot/Tura...pailukutsu.pdf Ilmoittautuminen aukeaa 16.8.2008 klo: 5:00 ihan vain Turun hätästen kiusaksi:) |
...näiltä poluilta löytyy se viimeinen rasti....
Jassoo, täytyy nukkua nytte pankkoon ainaki kolme päivää.. |
Tosiaan kun tuossa aikaisemmin mainittiin että on kiinnitetty huomiota rastien kestävyyteen, niin tässä kuva noin kuukauden ulkonaroikkuneesta.
http://www.ruijanpallas.com/linkitet...astitesti2.jpg Ja kevyt vetotesti menossa... http://www.ruijanpallas.com/linkitet...astitesti1.jpg |
Juma... eli voisko nyt sääntöjä muutta tähän kisaan et rasti puista EI edelleenkään saa vinssata, mutta rastilipuista SAA ?
:D :D |
Pitää kai nousta taas viireltä ylös ettei ilmoittautuminen jää viime tippaan ;)
|
Repro lähetti mulle tekstarikuittauksen aamulla 07:54 että ilmottauduttu on ja tais olla vasta toine ilmottautunu :D
|
mukana TuRailemassa :p
edit: eipä ollakaan... |
Lainaus:
5.02 ei ollut muita ilmoittautuneita kun me |
Sivu luotu: 07:04 (GMT +2). |
|