Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tekniikka & Jutustelu (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   suzukin lämpeneminen (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=39031)

konstav 16.12.2007 15:12

suzukin lämpeneminen
 
mistähän johtuu tuo sj410:n läpeneminen ja sen jälkeen hyytyminen. se ei keittämään kuitenkaan pääse ku sammuu ennen sitä. sen jälkeen se vaatii "lomaa" sen verran että se jäähtyy ja sitten taas käynnistyy

jäähynestettä on ja syyläriki näyttäs olevan ihan kunnossa


Offipiru 16.12.2007 17:03

Onks termari juminu?

<center>____________________
Kuasua Kaapo, Puut suurenoo!<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
__________________________________________________ _______
Eräpolku racing team
___________________________
-"maksastapuhuja"-</center>

konstav 16.12.2007 19:09

jaa pitääpä kattoo heti ku joutaa talliin


Offipiru 16.12.2007 20:01

Oleks varma että ottaa lämpimät?
Jos vaiks pensansuodatin tukkinnu ni saattaapi käydä niin että käy hetken iha nätisti ja sit hyytyy...
Se löytyy Taka-akselin kohilla runggossa apparinpuolella jos alkuperänen suodatin.

<center>____________________
Kuasua Kaapo, Puut suurenoo!<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
__________________________________________________ _______
Eräpolku racing team
___________________________
-"maksastapuhuja"-</center>

lavanelikko 16.12.2007 20:08

Ettei vaan mikään liitos löystyisi lämmetessään... Onko suitsan kuolema yhtäkkinen vai hitaasti hiipuen?

l-200 4X4 2.5Td -96

TimoV 16.12.2007 20:10

Puola?

-TimoV

"Kasissa vaan on vitun kiva ääni!!!", Ipe64, 5/10/2007: 11:18:00
http://static.petrisimolin.com/galle...moV-FUCKED.jpg
"The original anti-theft devices -- Lucas Electric products." RR 3.9EFI Vogue, 1990


konstav 16.12.2007 20:36

no se kuolema on kyllä samanlainen ku bensan loppumisessa, mutta lämpömittarin viisari nousee meleko korkeelle ei kuitenkaan lämmöt ehi tappiin asti nousta. joku viiesosa viisarista jää nousematta ja en kyllä usko et ton ikäsessä autossa mittään rajotintakaan oo vm-83. ja onhan seki totta et ei ton ikäsen auton mittariin kannata luottaa aivan täysin

kyllä muaki vähän ihmetytti ku ne niin äkkiä nous. viime reissulla ekan hyytymisen jälkeen pääs 0,5-1 kilsaa ajaa ja sit hyyty. lopuks se haluski lomaa niin kauan että en jaksanu oottaa vaan soitin vetoapuja




konstav 16.12.2007 21:42

se kone on muuten vm-86, kori oli 83 muistin väärin.


mikkoimp 17.12.2007 11:29

pyöriikö kone startilla hyytymisen jälkeen normaalisti? jos pyörii niin ei ole lämpöleikkaus... kannattaa tankin korkkikin katsoa että saa ilmaa..

-------------------------
datsun patrol -83

Heguli 17.12.2007 12:26

Täältä kanssa veikkaus puolan suuntaan, aiheuttaa vastaavanlaiset oireet.

Tumpula Racing Team

vanha-aatami 17.12.2007 13:52

mulla oli samankaltanen ongelma, joka johtu siitä että siellä kaasarissa oli joku tsydeemi, jonne meni söhöjohto, joka irtoili aina sillointällöin... Ekalla kerralla aiheutti melkosen etsimisen, en kyllä vieläkään tiedä mikä se osa oli, pieni ja musta joka tapauksessa..


17.12.2007 13:54

Voiko toi puola probleema oireilla myös siten että kovilla kierroksilla käy ja kukkuu okki-vokki, mutta tyhjää käydessä ikään kuin kipinä häviäisi ja oireillessa pakokaasu haisee "hassulle"? Siis sj413.

Note! This message was posted anonymously!

konstav 17.12.2007 18:30

joo kone pyörii startilla hyytymisen jälkeen, jos solenoidit lyö. on solenoideissakin vikaa, mikä pitäs korjautua niitten vaihtamisella.

mun ei ainakaan mitään johtoja oo tarvinu ruveta kiinnittää ku pelkkä loma auttaa (vähäks aikaa)


konstav 19.12.2007 22:04

joo eli korkki on kunnossa ja termari ei oo juminu. puolasta en vielä tiiä pitää varmaan lähtee ajelee sillä ku ei lämmenny tarpeeks pihalla



Sivu luotu: 10:03 (GMT +2).