Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tekniikka & Jutustelu (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   Ohjaustehostin C303:seen? (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=34823)

Väiski 07.08.2007 20:59

Ohjaustehostin C303:seen?
 
Hommasin Volvo C303:sen ja pitäis laitella siihen ohjaustehostin. Mistähän semmoisen vähimmällä vaivalla (ja rahalla) saisi rakenneltua? Kokemuksia kellään?


Käyttäjä 07.08.2007 21:02

http://www.petrisimolin.com/ThePalst...TOPIC_ID=16471
Jotain juttua...
Use search.......

- - - - - - - - - - - - -
#perillepääsy ei ole itsetarkoitus vaan matkanteko#
SLCK Member #51
kayttaja"at"offipalsta.com
http://www.4x4cup.com/
www.slck.net

http://www.petrisimolin.net/gallery/...yttaja-sig.png

AVRO 07.08.2007 21:08

Sit on tossa "maasturiprojekteissa" meikäläisen mähellystä hieman kuvienkin kanssa. Sit vielä "ed" on kirjoitellu ja kuviakin on, ainakin pumppujen sijoitus eroaa.

Ajele vaan aluksi ilman tehostajaa, arvostat sitten korkeammalle kun ensin oot riehunut hiki otsassa ratin kanssa... <img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

Niin, laitetaan vielä toi oma kombinaatio. Chevy G30 simpukka, Jeepin sektorivarsi, "se normi" Saginaw pisarapumppu, 700-Volvon rattiakseli.
Jeepin sektorivarsi on mukavan lyhyt, ja tuo Volvon rattiakseli menee pienellä vaivalla siihen orkkis rattiputken pidikkeeseen kojelaudassa.

Bolt on juttuhan toi ei oo, tai en tiedä mitä tosioffarit/himorakentajat miettivät, mutta nakerreltavaa on.



Life sucks, then you die...

Edited by - AVRO on 07/08/2007 22:15:39

Väiski 07.08.2007 21:14

No se tuli jo koettua viime vkl safarilla <img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>


olL 08.08.2007 13:09

http://www.petrisimolin.com/ThePalst...TOPIC_ID=40442

tossa ois "hyvä" ja halapa jenkkitieselin pumppu sulle

samalla kun käyt siinä siskos luona kylläilemässä tms Kajjaanissa, niin käy "naapurista" koppaamassa mukkaan

tietenni voijjaanhan se tuuvva sulle jos oot pällyilemässä Juukassa <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

-manakeri-

OffRoad Kainuu

hpotteri 09.08.2007 15:03

Taitaa ainoo hyväks todettu olla vanhan vanin simpukka.
Ja mitä punppuihin tulee niin taitaa olla saginawwi hinta laatu saatavuus suhteeltaan ykkönen sekin, eli jenkki on jees.



Sivu luotu: 23:23 (GMT +2).