Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Movies (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Espoon viimeinen neitsyt (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=3405)

tuska 20.04.2004 16:58

Espoon viimeinen neitsyt
 
Tuli sitten tämäkin katsottua. Tuhlasin elämästäni tunnin, jota en tule koskaan saamaan takaisin.

Ensimmäiset viisi minuuttia eivät vakuuttaneet minua lainkaan, ja parasta koko elokuvassa olikin sen loppuminen.
Elokuva kertoo ilmeisesti yhden ~15 vuotiaan tytön vitutuksesta. Leffan alussa on normaalit teinibileet, jossa joku jätkä yrittää näytellä juopunutta heppua, siinä onnistumatta. Poika kysyy vittuuntuneelta tytöltä "alaksä olee mun kaa?" ja sitten ne pussaa, jonka jälkeen tyttö antaa jätkälle kenkää. Bilekohtauksen kohokohta on kun tyttö menee kaverilleen kehumaan että sillä meni poikki sen jätkän kanssa.
Tyttöä harmittaa kun on vielä neitsyt ja houkutteleekin kaverinsa "telttailemaan". Reissusta muodostuu liftimatka Ilosaarirokkiin. Liftireissun aikana vittuuntunut tyttö pyytää useampaakin miestä/poikaa nussimaan kanssaan, mutta ilmeisesti tyttö on liian suorasukainen, kun kukaan ei sitä tökkää. Tytöt nukkuvat yön metsässä makuupussissa ja vittuuntunut tyttö kokeilee kaverinsa tissiä. Ilosaarirokissa vittuuntunutta tyttöä yritetään tökkiä löysällä kullilla ja loppujen lopuksi joku kaksi viikkoa syömättä ollut jätkä onnistuu puhkaisemaan immenkalvon. Tissit kuitenkin piilotetaan näppärästi käsillä. Lopussa vittuuntuneen tytön kaveri vetää ranteensa auki ja joutuu sairaalaan.

Asteikolla 1-5 annan elokuvalle 0.

---------------------------------------------------------
http://koti.mbnet.fi/arjala/pics/sig.jpg

Lars 20.04.2004 17:31

LOL tää pitää kyllä katsoa

--

http://www.petrisimolin.net/sig.jpg

Resistance is Futile! You Will Be Assimilated!

KossuPossu 20.04.2004 17:33

Voitte bogata leffasta Joensuun poliisiaseman, se on elokuvan parasta antia <img src=/smiley/yes.gif border=0 align=middle>


tuska 20.04.2004 19:26

Ehkä se olikin se Joensuu, mikä tästä leffasta teki niin paskan.

---------------------------------------------------------
http://koti.mbnet.fi/arjala/pics/sig.jpg

petris 22.04.2004 09:19

Onhan se elokuvan arvoinen asia, jos joku nälkäkurki puhkaisee Espoon viimeisen kalvon.

**********************
petris - hautomopäällikkö
**********************

kumikana 22.04.2004 09:37

neitsyyden menettäminen on aina kaunis asia. jokainen meistä on elokuvan arvoinen, myös nälkäkurjet ja neitsyet.

&gt;&gt;ensin tuli kumi, sitten kana ja sitten muna&lt;&lt;

petris 22.04.2004 09:41

Lainaus:

quote:
neitsyyden menettäminen on aina kaunis asia. jokainen meistä on elokuvan arvoinen, myös nälkäkurjet ja neitsyet.

&gt;&gt;ensin tuli kumi, sitten kana ja sitten muna&lt;&lt;
Olen kuullut juttua, että jotkut tytöt pystyvät menettämään neitsyytensä useammin kuin kerran, miten tämä on mahdollista <img src=icon_smile_question.gif border=0 align=middle>

**********************
petris - hautomopäällikkö
**********************

KossuPossu 22.04.2004 09:42

Kaikki on mahdollista hyvä petris...


30.05.2006 11:03

Hyvä leffa, se Emma oli aika hyvän näköinen.

Note! This message was posted anonymously!

Reetu 30.05.2006 11:11

Minkä kriitikon lehdistö Tuskassa menettääkään.

Pienissä päissä on suuria suunnitelmia


Sivu luotu: 07:52 (GMT +2).