![]() |
patrol lukko ongelma
-82 patrollini kuskin etulukko temppuilee, tiet auraamattomuuden takia perunapeltoa
noin 5-10 km ajon jälkeen siirtynyt free asentoon, mitä tehtävissä? normaalistikin lukitus salpa pyörii helposti sormin mutta tuo ittekseen siirtyili ilkeätä, onko vastaavia ongelmia ollut? Note! This message was posted anonymously! |
Siinä navan keskiössä mikä siirtää holkkia sisään ja ulos pitäis olla pieni jousikuormitettu hauli joka vastaa reunassa oleviin kolosiin joita on "free" ja "lock" tekstien kohdalla. Joko hauli juminu sisään tai puuttuu kokonaan.
Note! This message was posted anonymously! |
taitaa puuttua kokonaan kun ei tunnu mitään pykälää käännellessä, kuinkas tota napaa uskaltaa purkaa että lenteleekö osia jos avaa ja pystyykö hauli jutun vahtaan?
Note! This message was posted anonymously! |
Pystyy vaihtamaan ei siellä ole kuin pienen pieni juosi ja kuula.
|
atlok niminen virma mainostaa napalukkoja nelikoihin, kannattaako ostaa uudet va ettiä ehjiä käytettyjä? ja jos jollain on ehyet käytetyt manuaalit 82 patrolliin niin olen sellaisia vailla. onko pahat vaihtaa/purkaa?
Note! This message was posted anonymously! |
luulis tulevan halvemmaks kun purat sen lukon ja korjaat.. uudet lukot ainenki toimii, ja jos ei ni luulis saavan takuuseen.. mut eiköhän niitä löydy käytettynäki ehjinä.. ei oo paha homma vaihtaa/korjata kuusiokolo pultit vaa auki.. itellä olis toiset manuaaliset mut en vielä ainenkaa uskalla niitä myydä, kun en oo oman auton viasta ihan 100%varma
Note! This message was posted anonymously! |
Sivu luotu: 17:40 (GMT +2). |