Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tekniikka & Jutustelu (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   Onko jotain merkitystä??? (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=25302)

offipete 27.09.2006 21:56

Onko jotain merkitystä???
 
Eli:

Tossa kun tui hommatua tommonen ic mallin pajero,, kun aloin purkaan etupäätä vinssin asennuksen takai niin huomasin että vanhaan verrattuan on ritilä panssarin yläreunassa??? onko sillä jotain merkitystä jäähdytyksen suheen, sitä itse pähkäilin moneen otteesee ja siinä kävi vielä "toyotamies" ihmetteleen mitä meskitystä?

Kertokaa nyt ihmeet??? mietityttää...?

vinssipuskuria olen tossa suunnitellut mutta nyt törmäsin kyseiseen....?????????

Puskurn sivut on valmiit mutta??? keski juttu????


asentaja 28.09.2006 06:20

Vaihdoin aikoinaan -84 Pajeroon 2.3 turbon tilalle -90 2.5 turbo ic-tekniikan enkä vaihtanut sitä panssaria, eikä ollut mitään lämpöongelmia, eli en usko että se sitä tarvii.


Nerd-O 28.09.2006 06:28

Tuota samaa tuli muinoin myös tutkittua kun pajero kerran oli. Se jotenkin liittyi sen ic mallin jäähdytykseen. Ilmesesti tuollainen pieni aukko auttaa myös siinä? Mutta ilmeisesti se ei sitä kaipaa, kuten asentaja tuossa mainitsee.

-- Jojolla suohon ja kävellen pois --

Nerd-O

offipete 28.09.2006 08:50

Tossa asiaa pähkäin vielä sen verran kun on ilmastointi, ilmastoinnin kenno on syylarin edessä, niin ajoviima kiertää alakautta syylasille?

Olisko siinä mitää perää?



Sivu luotu: 23:57 (GMT +2).