Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Chit-Chat (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=172)
-   -   duunissa jumissa (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=22000)

Cental73 23.05.2006 15:14

duunissa jumissa
 
no hohhoijaa. Taisi tulla pitkä työpäivä kun pudotin just avaimet hissikuiluun... ettäs vituttaa.... saakohan ylityötunteja tästä?

"ei ollu mikään amerikan temppu"

SLCK #73

Arska-tehtaalta 23.05.2006 16:52

Ei kerry tunnit jossei pomo oo pyytäny ylkkään <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>




http://www.overdrive.fi/autoholic/ah70b.gif

Cental73 23.05.2006 17:25

joo, täytyy sit valehdella palkanmaksajalle!!! mutta oli se vaan kallis minuutti. 120 egee tuostakin köyhty.

"ei ollu mikään amerikan temppu"

SLCK #73

juza 23.05.2006 22:38

Noukitko ne ylös sieltä?


JakeHammer 24.05.2006 11:24

Ai stana! Just viimeks ku olin hississä, niin mitein että kuinka helposti voiskaan avaimet tiputtaa sinne kuiluun.

Miten selvisit tilanteesta??

HAMMERPOWER RULES!

Cental73 24.05.2006 11:56

Piti soittaa hissihuolto yhtiöön, eli sinne minkä tarra löytyy kustakin hissistä.Tässä tapauksessa kone. Ja huoltomiestä paikalle pysäyttämään koppi ja noutamaan huoltomontusta avaimet. Ei pysty talkkarit tms. tekeen, eli tulipa maksamaan 120 euroa!!! nam.

"ei ollu mikään amerikan temppu"

SLCK #73

24.05.2006 12:18

Kerran jouduin duunissa korjaileen hissin ovia kun tyypit oli törmäilly roclilla paskaks, samalla putsailin hissikuilun pohjan ja
vaihdoin huoltovaloon polttimon... helposti ekakertalainen hokas miten tommosen saa huolto tilaan ja voi ajela hissiä hissin katolta jne.... teinki pojille "pikku"jäynän ja jätin hissin 10cm alemmas ku yleensä... siinähän kolistelevat roclalla ;)
sitte on tullu luvatta korjailtua kaasuliesiä yms. sähköasennuksia..
toisinaan ajattelee et jos sattuis jotain oikeen isosti et kuinkahan
tuo maksupuoli menis ? no tämmöstä tääl, nyybinä kuitenki ku vieläki samassa duunissa **dd* !

huoh. pitäsköhä taas kattoo mol.fi ;)


Note! This message was posted anonymously!


Sivu luotu: 00:03 (GMT +2).