Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tekniikka & Jutustelu (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   Takakardaanin stefan vaihto (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=1985)

22.11.2003 21:29

Takakardaanin stefan vaihto
 
Hj.60:sen laatikon takaseinä on öljyinen ja vuotokohta näyttäis olevan takakardaanin ulostulo. Stefa varmaankin pitäis vaihtaa, mitenkä mahtaa onnistua, sisä- vai ulkokautta?
Miten mahtaa olla 32*11,5 renkaiden sopimisen laita 7" vanteille; Bfg:n suositus kyseiselle koolle on min 8" ?

Note! This message was posted anonymously!

Wago-78 22.11.2003 21:32

Saahan ne aina suositella,mulla on 33*12,5*15 renkulat 8" vanteilla ja kyllä niillä kestää vetää tosi pahoista paikoista ilman ropleemia.


Tumppi 23.11.2003 21:22

Kyllä sen stefan vaihto käy ihan ulkokautta kardaanin irrottamisella ja siitä eteenpäin purkamalla. Stefan kyllä joutuu yleensä ottamaan kotikonstein kappaleina irti mutta sehän on jo valmiiks risa.
Renkaat kyllä menee 7 tuumaisille vanteille ja mutta katsastusmies ei välttämättä tykkää siitä... siis mikäli aiot katsastaa auton niillä renkailla?



Sivu luotu: 17:24 (GMT +2).