![]() |
Tojon mekaanisen vinssin paino?
Mikä on tuon kapineen paino? Searchillä löytyy kyllä paljon tietoo mut toi paino jäi uupumaan.
Jos on tietoo myös painosta kiinnitysrautoineen ja rullakitoineen niin tänne vaan Kitooshh!!! _______________________________ "Pisnes is pisnes and Love is Bullshit" #SLCK215 HJ61 -89, FJ40 -73, Unimog 416DoKa -70 |
ei oo ny vaakaa millä punnita, mutta oiskoha jotain 30 kiloa ite vinssi ja varmaan siinä 50 paikkeilla toimintakunnosa kitoineen ja vaijereineen.
noi o semmosia mutu-painoja, eli toleranssi o jotain +- 10 kg :) in the middle of nothing. |
Hj-61 täydellinen vinssi kitoineen, vaijereineen, kardaaneineen ja apurungon pätkineen yht. 78kg. Ai mistäkö tiedän, no tuli kuukausi sit lähetettyä semmonen paketti matkaan.
Note! This message was posted anonymously! |
ilman apurunkoa,kartaania ja vaijeria 42 kg
hae isompi leka kyllä se siittä lähtee... |
Hmm... ei se sitten niin hirveen painava olekaan, vs. warni, joka on ~40kg vaijereineen, mutta siihen lisää peti ja toinen akku.
"There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't." |
No siinähän se tieto onkin.... KIITOS!
_______________________________ "Pisnes is pisnes and Love is Bullshit" #SLCK215 HJ61 -89, FJ40 -73, Unimog 416DoKa -70 |
Sivu luotu: 20:36 (GMT +2). |