![]() |
Taron/hiluxin lamput lediksi
Löytyykö hyväksytty 6x8" umpio ledversiona ja tietenkin oikean puoleiselle liikenteelle. Umpiot tulevat vanhaan hiluxiin.
Traktoriumpiothan ovat pienempiä eli joutuu jotain virittämään ja niitähän löytyy ledeinä. Vaihtoehtoisesti hyvää kuviota antava tehokkaat h4 led polttimot huomioiden että ei saa olla mitänn canbus roinaa polttimossa kiinni kun pitää kääntää auton miinusohjattu systeemi releillä ledeille sopivaksi. Mitä olette virittäneet ja millä |
Motonetin Philips H4 ledit oli ihan ok tavallisella umpiolla, jota Motonetista saa halvalla.
|
Philipsin h4 ledit mikä tyyppi ja pitää toimia myöskin vanhassa minusohjatussa mihin releillä vaihdetaan ohjaus plussaksi että ledpoltin syttyy.
|
Noi ledipolttimot ei vai ole laillisia ja ainakin aloituksessa kysyttiin hyväksyttyjä valoja.
|
Hyväksyttyjä UMPIOITA mutta led lampuista ei puhetta että hyväksytyt niitä kun ei kai ole olemassa kun vanhaan halogeeni umpioon laittaa.
|
LJ:n lampuja sai hyväksyttynä ledinä. Luulisi tuollaisiakin löytyvän.
Niitä ledi polttimoita en edes miettisi varsinkaan vanhaan umpioon. Ei ole tähän päivään tullut vastaan sellaista asennusta että hajavaloa ei olisi ollut. Ja mikäs tarve sen umpion olla hyväksytty jos ei polttimonkaan :D Edit. Oletko tuosta koosta varma? Tälläisiä näkyvät sovittavan maailmalla vaikka väärän kätinen onkin ja hyväksymätön. Ebay linkki |
Sivu luotu: 09:32 (GMT +2). |