![]() |
Mistä uudet pultit autoon, jos kanta menee pyöreäksi
Suomessa on varmaan liikkeitä, joista voi tilata auton rakenteisiin sopivia pultteja. Itsellä on tällä hetkellä Grand Vitaran jarrusatulan kiinnitystelineen alimmainen pultti kanta pyöreänä ja jostakin pitää löytyä uusi. Rautakaupan kilopulttihyllystä noita ei varmaan löydy. Vinkkejä kaivataan. . .
|
Ei rautakaupasta ehkä? Mutta kaupasta joka on erikoistunut kiinnitystarvikkeisiin ,pultteihin ym.löytyy aika kattavat valikoimat erilaisia
|
|
1 Liiteet
Löytyykö tuosta sopevaa :D
|
Merkkiliike
Tai autohajottamo
|
Ruuvikeskus Helsingissä
|
Jos se on standardipultti niin se löytyy pulttikaupasta, jos se on erikoispultti niin se löytyy varaosaliikkeestä, pätee varmaan 98% pulteista mitä autoista löytyy. 6.2L dieselin öljypumpun kiinnityspultti, M11x100, oli aika haastava. Sitä sai monta viikkoa etsiä ja lopulta sekin löytyi lähimmästä varaosaliikkeestä 1,50e hintaan kun osasi kysyä VAG kannenpulttia.
|
Sivu luotu: 14:43 (GMT +2). |