![]() |
Lj70 4wd ei pelaa
Terve
Olen yrittänyt selailla täältä vastauksia mutta vastaavaa vikaa kun minulla niin ei ole vielä tullut vastaan eli. Kun painaa napista nelivedon päälle=ei kytke Kun vetää kepistä L4= menee pikkupuolelle muttei 4 vedolle. 4wd valo syttyy kojettauluun joskus/harvoin mutta silloinkaan 4veto ei ole oikeasti kytkeytyneenä. Nostin auton nosturilla ilmaan ja kokeilin niin napalukot kyllä kytkee vetarit kiinni ja etukardaani pyörii kun renkaasta pyörittää. Mistä kannattaisi alkaa vikaa etsimään? |
Etukardaanin yläpuolella olevasta alipainekellosta lähtevät letkut ja konehuoneessa olevat alipaineventtiilit kannattaa ekana tutkia, ettei niissä ole vuotoja.
|
Jos on sama systeemi kuin hj.ssa niin kellolta lähtevät putket jotka muuttuu letkuiksi niin ne putket on puhki...ainakin parissa hj.ssa ollut juurikin tuolla vian kuvauksella
|
tein just manuaali vipu/alipaine käyttöseksi sen vipulohko makso 50e hytikkaliikkeessä jolloin kaikki sähköt voi poistaa eikä solenoideja tarvitse.
|
Sivu luotu: 21:15 (GMT +2). |