![]() |
HDJ-80 hydrauli pumppu
onko kellään tietoa mistä saisi ohjauksen hydrauli pumpun HDJ-80:seen tai onko siihen jotain korjaus sarjoja :confused::confused:
|
Saa korjaussarjaa ainakin originaalina, sisältää tiivisteet joilla kuoren välistä tapahtuvan vuodon saa kuntoon.
Lisäksi siellä pyörii yksi ihan vakiolaakeri jonka saa tarvikekaupasta, 6203Z |
Ja pumppuja on ainakin joku aika sitten saanut Milner offroadilta, hintaa en muista, ehkä 2-300 e. Nyt näyttää out of stock.
|
onko mahdollista että ohjaustehostinöljy menee moottoriöljyn kans sekaisin. kun aamuisin täytyyy laittaaaika loraus öljyä. tämä kaikki alkoi ensin että ohjaus jumitti tyhjäkäynnillä ajaessa toimi normaalisti. nyt lopetti toiminnan aina aamuisin ennen kuin lisäsi öljyä. siinä pumpun etupolella oleva letku joka menee ohjausvaihteele oli ihan lutussa vaihdoin letkun mutta aina aamuisin täytyy lisätä öljyä ja kun sitä ei tule mistään ulos niin mihin se menee??
|
On mahdollista että menee moottorin öljyjen sekaan, itellä juuri pumppu myös paskana ja kaikki öljyt menee melki sitä mukaa koneeseen kun säiliöö täyttää
|
saako siihen uusia tiivisteitä vai onko ostettava koko pumppu
|
Edellee siinä korjaussarjassa on kaikki tiivisteet pumppuun ja sit tarviit ton yhen laakerin, jos se pumppu ei ole jo paskana
|
hdj-80 hydraulipumppu
kiitos tiedosta.uusi pumppu on tulossa,täytyy hakea sitten Toyotalta tiiviste sarja
|
hdj-80 hydraulipumppu
mahtaisko löytyä räjäytys kuvaa kyseisetä pumpusta/osista niin tietäis hiukan etukäteen kummonen systeemi se on kun ei ole aiemmin purkanut hydraulipumppua
|
Kuukkelin kuvahakuun hdj80 power steering pump.
https://www.google.fi/search?q=hdj80...iw=640&bih=279 |
hdj-80 hydraulipumppu
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Sivu luotu: 11:29 (GMT +2). |