![]() |
Joko on talvirenkaat alla?
Oletko varautunut ajoissa?
|
Gazissa on joka kelin renkaat, ihan itse hyväksyin ne :)
Pikkuautossa on nastat jo alla <img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle> Gaz-66 ryssän citymaasturi |
Kai sitä täytys noilla saharoilla yrittää liukastella... <img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle>
|
M/T vaihtuu A/T-renkaaksi kun talvi oikeasti tulee.
Life sucks, then you die... |
Lainaus:
Mulla talvi gummin hommat hoitaa Discovery M+S renkulat. Tosin tuossa parkkipaikalla ne ei kyllä mitään pitänyt. Oli koko piha jäätynyt. Jos tuota mäkee ei pääse ylös jään takia niin pitää huristella nurmikon kautta mäki ylös :) Kyllä siihen pitoa löytyy. -- Pajero, citymaastureiden aatelia -- Nerd-O |
Mulla on noi m+s renkaat HJ:ssä alla. Mutta pikku mitsuun vaihdettiin tänään talvirenkaat alle, että pääsee äityliiniä käyttämään sairaalassa turvallisesti huomenna. Vaikkakin nuo tiet taitaa olla vielä aika sulia päiväs aikaan..
SLCK # 261 |
|
nuo muzzillat näyttää pitävän lumella ja jäälläkin, pystyy jopa takavedolla ajeleen. mutta lunta on 35cm umpisella tosimahtava pito.
pakko mahtua ku on vihitty |
Käyttöautoon laitoin nastarenkaat lauantaina, offiautossa sen sijaan on Xterrainit alla ympärivuotisesti.
Toyota FJ-40 -75 SLCK #264 http://www.psory.fi |
Täällä etelässä aika moni uskoo vielä sateeseen; nopeasti vilkaistuna puolessa autoissa suvikumit tänään päivällä.
Omassakin mennään A/T gummeilla :) |
vajaa vetoseen laitoin tänään kun joutuu huomenna lähtee työkeikalle etäämmälle.bj;llä ajellaan muutoskatsastukseen asti muttereilla jotta saa otteeseen koneen kanssa sen jälkeen nastat alle 10 vuoden tauon jälkeen.
|
Talvirenkaat nastoilla (Hankook Winter 401, 235-75-15, HJ-61 alla) paljon parempi pito ja ajettavuus, kun uskalsin odottaa. Nyt alkaa neljäs talvi renkaille, ja näyttäisi menevän vielä viidennenkin?
|
Mamman Suizaan laitoin äsken piikit alle kun kuskaa tyttöä tarhaan.
Blazerissa annan talven yllättää <img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle> |
Eilen illalla laittelin corollaan talvikiekot alle ku lunta lupailivat ja tulihan sitä.
|
hakkapeliitta c2 laitoin discon alle toissapäivänä...
eka talvi discolla ja pitkästä aikaa nastarenkaat alla... Ai niin edittinä et rangella meinaan liukastella ainakin osan talvea bfg mutikoilla -J- Edited by - sippis on 26/10/2005 14:43:15 |
greepyt on pop
"sisäpiiri safarit .fi" ite oot mulkku! |
Nastaa on alla henkilöautoissa ja maasturissa joka kelin kumit
http://koti.mbnet.fi/sami_pek/mesenet/add_lol.gif |
tuolla ojan pohjalla kävin opiskelee yhden koivun kanssa just että täytyy varmaan ostella nastoja maxxikseihin... <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
.: www.offikuume.com :. |
Juu,eli mutiaiset on vaihdettu a/t rinkuloihin.
T:Jukka RR92 |
Sivu luotu: 01:26 (GMT +2). |