![]() |
Jäähdytin hiluxiin mistä?
Mistä kannattaa ostaa jäähdytin hiluxiin vm89-97 joka kestää muutama vuotta kauemmin. Viimeksi motonetistä ja kesti n.3 vuotta.
Ehdotuksia kiitos. |
Marmorilta tai purkaamolta? Tai korjautat sen orkkiksen jossei se oo ihan päreinä?
|
Jos orkkis on tallessa ja messinkipäätyinen niin korjauta.
|
Tuolta olen ainakin saanut hyvät jäähdyttimet ja hyvän palvelun niin vakiotavaran kuin customoidunkin kanssa: http://www.jaahdytinpalvelu.fi/
|
Halvin syyläri HJ:lle on marmorilta eli ääni tälle ratkaisulle. Jos orkkis on kestänyt tähän saakka niin riittääkö se? Vaan saattaahan se olla että hiluxiin on alkuperäinen hinnoiteltu x kertoimella. Kannattaa toki kysyä?
|
eebäy.
Ebaystä tilasin,tuli jostain englannista ja hintaa 200€ rahteineen ja hieman orkkista korkeampi ja alumiininen, On kestäny parivuotta ja hyvännäkönen.
|
hakee vaikka us-partsista yms jonku yleismallisen griffinin ja hitsaa tarpeelliset kiinnikkeet.
halpaa ja toimivaa. |
Topautonosat.fi ja 157 eur silloin kun oman tilasin, halvin mitä löytyi. Oliskohan toi nyt 2-3v ollut.
|
Sivu luotu: 18:15 (GMT +2). |