![]() |
Kokemuksia Toyotan BJ70
Ois tollanen tarjolla,onko kellään mitään sanottavaa tollasesta autosta,koneena on 3.4diesel!
Erooko toi paljon LJ70:stä,ulkosesti ainakin kuvien perusteella aika saman näköisiä on mutta onko tekniikassa muuta eroo kuin toi kone?? Kannatkaako ostaa vai etsinkö vielä LJ70:stä?? |
Isot perät ja lehtijouset nyt ainakin poikkeaa LäJästä. Osta pois<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
-1986 HJ-61- SLCK#113 |
läjän peltiosat ei käy
Note! This message was posted anonymously! |
Isohan se on kuin helvetti jos on se samanlainen kuin intin spollien käytössä olleet.
Yksi oli myytävänä 1+8 paikkanen eli bändiä mahtuu kyytiin,voi päätellä ulkomitoista jotain. http://www.lut.fi/~junousia/hymiot/bangin/macho.gif |
Lainaus:
-1986 HJ-61- SLCK#113 |
Lainaus:
http://www2u.biglobe.ne.jp/~Pinochio/bj70.jpg Sit löyty myös tämmönen ja paljon lisää,muakin rupes kiinnostaa! http://www.rmlca.ab.ca/Images/members_rigs/dent.jpg http://www.lut.fi/~junousia/hymiot/bangin/macho.gif |
Ihme toimintaa Toyotalta, LJ-70 näyttää olevan yksin peltiensä kanssa (RJ:n ja muiden light duty-autojen kanssa tietty). Olisin kuvitellut että kaikki J70-malliset olisivat sentään olleet toisiaan vastaavia, mutta leveämmät lokasuojathan tuossa kanadalaisessa selvästi on (eli vastaavat kuin J73/74/75).
BJ-70 on siis tekniikaltaan paljon lähempänä BJ-42:sta kuin LJ-70:stä. Järeämpi kone, laatikko, akselit jne. Lehtijousetkin tosiaan. |
Lainaus:
-1986 HJ-61- SLCK#113 |
Nokkahan tuossa on erilainen mutta ei niinkään "leveämpien lokasuojien" vuoksi, vaan eteenpäin kapenevan konepellin takia. Eli auton leveys tais olla sama, mutta nokan muoto erilainen. Joskus tuli mallailtua BJ-75:n peltejä omaan LJ-projektiin, ja ihan muistelen että myös esim. ovet olis samat. Itse en noista heavydutyistä niin välitä lehtijousituksen takia.
/* Life Begins at 35" */ |
Lainaus:
************** Jussi ja Suzuki |
Kas läjä kunnon akseleilla?, dieselillä mutta lehtijousilla? En tiennytkään että näitä on suomessa????
http://www.brian894x4.com/i-1_B_L.jpg http://www.brian894x4.com/LC70shortmediummain.html |
Tästä on ollut juttua aikaisemminkin, mutta toi meidän työnantaja ei päästä mua searchiin, joten en saa kaivettua juttua esiin. Todennäköisesti toi on se sama bj mikä on ollut myynnissä jo pidemmän aikaa. Kuvakin pitäisi löytyä siitä jutusta mun laittamana.
www.alanmiehet.com #2 |
Jösses... Nalleakin kiinnostaa!!! Searssilla en ainakaan minä löytänyt mitään, mutta enkai minä kunnolla jaksanut hakeakaan. Kenellä kuiten tuommoinen kikotin myynnissä?? Tietoa eetteriin!!
Kiitos ja Nam Kaivaa se.. www.nalle-offroad.com |
Pörssissähän on ollu tommonen myynnissä jollain 3000€:llä jo monta kuukautta
Toyota-laatuun voit luottaa... ja paskat... |
*ittu mitään kuvaa ollut. No tossa juttu kuitenkin:
http://www.petrisimolin.com/ThePalst...TOPIC_ID=16016 www.alanmiehet.com #2 |
Sivu luotu: 13:45 (GMT +2). |