![]() |
Puretaan RR vm.88 3.5efi
3 Liiteet
Eli olisin rupeamassa tässä kuhan kelit sallii niin tuollaisen roverin korin rungolta poies, ja moottorista nuo efin kamat joutaa kanssa. kyselyä tänne tai privaa jos osat kiinnostaa, joitain käyttökelpoista löytyy joitain jo purettu valmiiksi
Osat alkaen 5€, Esimerkkejä vaik tuo ecuboksi/johtosarja + imusarjapaketti koko könttä 350€ tai pelkkä ecuboksi 150€, nämä onnistuu lähettelemään, muita täytyisi itse pieksämäeltä hakea, halvemmalla saa jos itse haluaa purkaa... tuo ecun juotokset kolvailtu mut ei oo sen jälkee käynnistelty ku lakkasi lähtemästä käyntiin ja tähän laitokseen loppu mielenkiinto siltänään, en usko et ecus ois vika, (omassa päässä oli vika sillo.) Ei myynnissä, alusta,akselit ja tekniikka kokonaisuudessaan,(muutaku tuo ecujutut) Auto pieksämäellä ja numerosta 0400985220 tavoittaa. |
Toimiikon kontin yläluukussa lukko molemmilla puolilla?
|
Lainaus:
|
Koneelle ja johtosarjalle + purkille semmonen hinta että viittii ajella täältä etelästä hakemaan ???
|
Lainaus:
|
Kaverin puolesta kyselen, ilmoitan jos kiinnostuu
Lainaus:
|
Tuohon en anna mukaan apulaitteita sit, eli laturi ja ohjaustehostimen pumppu jää itselle.
|
en oo vielä ruvenna purkamaan, mut heti ku tervehdyn niin purkuun on menossa heti ovet ja sisustaa ainakin, jos jottain kiinnostas. ei ihan romuihin kehtaa hyviä aihioita heittää.
|
Tänään rupesin purkamaan ja huomen jatkuu. nyt halvalla korin osia, ovia ja ikkunoita, ovissa pitäs ol sähkömoottorit kunnos, paitsi apparin etu,koska sen otin omaan toiseen peliin.
|
Nyt olis rankusta efin kamppeet irrallaan, koko paketti nyt 300€ johon kuuluu imusarja ruiskuosineen,johtosarja ruiskulle ja ecuboksi ja ilmamassamittari, voisi kiinnostaa vaihtaa imusarjaan johon saisi holleyn tai edelbrockin kaasarin kiinni joka rangeen kävis. jonnii verran voin väliä maksaakkin. kulkeutuu ainaki ens perjantaina jämsään jos jotain siltä suunnalta kiinnostaa.
|
Takavaloille hintaa? Jos siis ovat kaupan.
|
takavalot
2 Liiteet
Olikin kuvat jo takavalolle koneella, tuollaiset ne olisi, ihan hyvä kuntoiset vielä ja muistin väärin nämä ovatkin ihan samanlaiset ku nuo sinisessä kiinni olevat, ovat vain huomattavasti parempi kuntoiset. ja toisessa kuvassa näkyvät liittimet millaiset noissa valoissa ovat.
|
Efi romppeet myyty, joitain osia vielä löytyypi, kyselemällä selviää.Esim, Efi tankki + uusi polttoainepumppu mukaan, olisko 150€ irrallaan oleva.
|
Sivu luotu: 17:30 (GMT +2). |