![]() |
kingi hj60
tuli ostettua hj60 vm85 4.0, 6 porttainen laatikko, vapari diesel. puskurin laitoin kunttoon, otin hydraulikka pumpun pois, laitoin uuven peilin ku ei ollu ku puolikas, ostin 31 renkkaat ja vielä pitäs vaihttoo jarrupalat:cool:
|
Mistä vehkeestä 6-portainen laatikko tähän istutettu?
|
kuvia kuvia kansa oon utelias.
|
5+R= 6 :) :)
|
6vaihetta + pakki
|
Kuva laatikosta olis hyvä
|
Lainaus:
Taitaa olla ensimmäinen 6-vaihteinen hj suomessa? Eipä oo kyllä maailmallakaan moista juuri näkynyt. Nuo uudemmat 6-pykäläiset laatikot niin erilaisia, että melkonen seppä pitää olla, jotta moisen hj:hin sovittaa. Kerroppa tarkempia tietoja laatikosta, kiinnostaa varmaan muitakin, että mistä autosta moinen siihen laitettu. Kuvathan olis tietty vielä parempi. |
Lainaus:
Ei ihan heti tota usko .. Näyttäs kyl mestarin ikä olevan AINAKI ilmotettu 10v :eek: Et onx joku kerholaisten aamupurokeskustelun tulos ?? :eek::rolleyes: |
6 porttainen laatikko oljo ostaissa nii en tiiä mistä on
|
laitan kuvia kun kerkiän
|
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Siinä on 6+r:mad:
|
Lainaus:
|
No eipäs nyt liikoja epäillä ja kiusata uutta nuorta verta. Jospa sieltä vielä tulisi selville minkä laatikko tuolta löytyy. Täältä ainakin kannustus projektiin ja laita toki kuvia tulemaan. Täytyy seurata mitä tälle tapahtuu. Oma hj odottaa että laitetaan talviteloille ja työn alle.
|
Juu joko niitä 6 pykäläisen hojon kuvia sais offikansalle ???
|
ois kans kiinnostusta 6 vaihteiselle laatikolle jos se kestää käyttöä. Minkä aski sinne menee ja saako siihen jonku jakolaatikonkin perään?
|
Kokeileppa kattella löytyskö lootan kyljestä jotain tietoja.:confused:
|
No eihän se ameriikan temppu ole laittaa muuta laatikkoa. Senkus hitsaa sopivan kytkin kopan ja tekee kytkinakselille sopivan levyn.
Miltein bolt on :D |
Voisko olla is200 Lexuksen aski.
|
Lainaus:
|
Joko se kuudes pykälä löyty?
|
Lainaus:
|
Juu kans kiinnostaa 6 pykäläinen laatikko! Eihän sillä hoojissa, varsinkin turbottomassa mitään tee (jos ei käytä kottikärryn pyöriä):D
Kun 35" palloilla on vitonenkin vähän turhan puoleinen:D Mutta utelias ku on niin kiva olis tietää miten toteutettu! |
Sivu luotu: 18:40 (GMT +2). |