![]() |
Öljypoltin
Omakotimallin oiloni hakusessa tallin lämmityskokeiluihin. Sais olla toimiva ja halpa. Joku vanha Ouman tms. suntinkääntäjäkin vois kiinnostaa. Mieluummin hakumatkan päässä Sipoosta.
Ostettu |
..
Mulla on yks..
Otettu irti toimivana.. Nyt kuitenkin pari vuotta ollut käyttämättä ? Hinta 35 € |
Mulla olis kans oilon poltin 20€ noudettuna voin kaivaa sen lauantaiksi esiin. Laukkosella toimivana irroitettu pari vuotta ollu varastossa.
|
Tarjoukset sen kun paranee, nyt aletaan olla oikeessa hintaluokassa:D Laitoin Heikille yksityisviestiä.
|
Onko sopimatonta lisätä oma ostoehdotus samaan syssyyn? Saa poistaa tai kirota jos niin on- kokeillaan silti.
Eli Oilon junior LF-1 toimintakuntoinen poltin hakusessa. Erona olen huomannut näissä olevan kahta erilaista relettä kyljessä, syytä en tiedä ja en sitäkään käyvätkö ne ristiin vaihdella. Toinen rele vaaleanharmaa aavistuksen isompi kokoinen, toinen musta väriltään, ja pikkasen pienempi ehkä, ja mielestäni se näyttää uudemmalta versiolta tai tarvike tms osalta. Itsellä on tuo musta rele tyyppi, ja mieluiten sellainen haussa, se ainakin käy johdotuksiin suoraan. Jos tuollainen poltin suht läheltä löytyy, kaulus mielellään mukana, niin yv tä kiitos. |
Mulla on "joku" oilon junior puuliiterissä :D
|
Yks halpa ostettu, vielä kun löytys se halpa ja hyvä:D Saa tarjota lähiseuduilta, katotaan noita kaukasempia sitten jos ei hakumatkan päästä nappaa. Pelkkä palopääkin saattas kelvata eli se pannun luukkuun pultattava kehys jossa oltava ehjä suuttimen ympärille tuleva liekkilevy. Poltin mallia LF1.
Muuten kokeilut edistyny hyvin, ohmiöljy tuntuu palavan ihan siinä missä löpökin:D |
Sivu luotu: 00:40 (GMT +2). |