Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Niilo Paasivirta - Correct Opinions (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Sporttia ja tsemppistä (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=1362)

Lars 27.08.2003 09:23

Sporttia ja tsemppistä
 
Enää ei voi edes suurinta osaa jääkiekko-otteluista katsoa tv:stä. Ottaa päähän MTV 3:n Hockey Night. Ensinnäkin, mikä night se on, jos lähetys loppuu ennen iltaseitsemää? Ja miksi se ylipäätään loppuu ennen iltaseitsemää? Harvemmin ottelut päättyvät siihen mennessä. Juontajat sanovat: "Näytämme loppuratkaisun Tulosruudussa". Mikseivät ne uutiset, jotka pelin keskeyttävät, voi alkaa sitten myöhemmin?

Ja mitä se amerikkalaisten lätkämatsilähetysten apinointi on? Tiedättehän, kaksi selostajaa, jotka puhuttelevat toisiaan etunimillä:

"Loistava maalitilanne, vai mitä Pertti?"
"Aivan niin, Kimmo."

Ja ne kuvaruututekstit! 'ÄSSÄT ALIVOIMA' tai se visuaalinen tietopläjäys jostakin pelaajasta, että on tehnyt niin-ja-niin monta maalia ja syöttänyt kolme, ikääkin on ja pituutta. No, hauskaa tietoa, mutta matkittu Pohjois-Amerikasta koko moinen rento tyyli. Kyllä risoo!

http://johtaja.ekinet.com


Sivu luotu: 03:46 (GMT +2).