Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Jääkiekko (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Tappara on terästä jälleen ensi kaudella? (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=1330)

Jucca 26.08.2003 17:58

Tappara on terästä jälleen ensi kaudella?
 
Mitäs mieltä olette Tapparan ensi kauden joukkueesta ja mahdollisuuksista?
Itse odotan mielenkiinnolla uudistuneen Tapparan esityksiä ja kuinka junioripelaajat vastaavat huutoon nyt kun "Tukka-Jukka" on väistynyt ja tilalla on junnuystävällisempi koutsi.

Virheitä tulee ja epäilen joukkueen olevan joulutauolle siirryttäessä juuri playoffviivan yläpuolella (siis vanhan, eikä tän uudistuneen "kaikki pelaa pleijareita" runkkusäännön määräämän viivan).
Kevättä kohden peli paranee ja noustaan sijalle viisi, jota voidaan pitää nykyiseltä joukkueelta kympinarvoisena suorituksena.
Joukkueen paras pistemies runkosarjassa on JOjanen ja maalintekijä, uskokaa tai älkää, Jonski Alanen.
Lehto torjuu kaiken mahdollisen ja mahdottoman, tuoden Tapparalle mahdollisuuden taistella voitosta joka pelissä. Hovi tuuraa kelvollisesti, kun käsky käy.

Pleijareita en lähde vielä analysoimaan.





petris 27.08.2003 09:17

Mää veikkaan, että Tappara säilyy pääsarjassa eikä putoa ykköseen.

**********************
petris - isä ja elämän tuomari
**********************

SamppaFIN 27.08.2003 09:47

Tappara meni hommaan uuden hienon vahvistuksen: Petri Variksen. Nökö Varis on aina kysymysmerkki ja luulen ettei hänestä apua juuri olekkaan. Chicagon valmentajan kommentti kyseisestä heebosta ekan ja viimeisen NHL-pelinsä jälkeen: "Tämä mies ei ole NHL-materiaalia" ehkäpä juuri siksi Tapparasta tuo paikka aukesikin :)


27.08.2003 10:00

Niin kauan kun kissat ei hypi pöydille(Ilves parempi kuin Tappara) niin olen tyytyväinen suoritukseen. <img src=/smiley/demon.gif border=0 align=middle>

Note! This message was posted anonymously!

petris 27.08.2003 11:37

Jees! Olen samaa mieltä edellisen kanssa. Ei niinkään oma onni vaan toisen epäonni. Jos itellä menee huonosti niin haittaa, jos kaverilla menee vielä huonommin!



**********************
petris - isä ja elämän tuomari
**********************

27.08.2003 11:39

Mielestäni voisivat yhdistää molemmista joukkueista parhaat ukot yhteen ylivoimaiseen tiimiin.

Tiimin nimi olis tietty Jellonat

Note! This message was posted anonymously!

Laskos 27.08.2003 15:42

Ilvestä ja Tapparaa ei tule ikuna yhdistämän. Jos niin joskus käy, siirryn kyllä kannattamaan ennemmin vaikka Jypiä.
Tapparan tilanne ei näytä kyllä kovin ruusuiselta tulevaa kautta ajatellen. Vaikka SamppaFIN kuinka vittuileekin Variksesta, niin minä asetan ko. herralle suuria toiveita... Maalintekijää Tappara juuri kaipasikin ja toivottavasti Variksesta on siihen.
Mutta viime kauden glooriaa lienee turha odotella, "oikea" playoff-paikka lienee realistinen tavoite. Kaikki siitä eteenpäin on plussaa. Kyllä noin monen hyvän runkopelaajan lähtö näkyy väistämättä pelissä.

- Laskos -

"Voittajat eivät luovuta, luovuttajat eivät voita"
(Juhani Tamminen)

27.08.2003 15:47

Ensimmäisen anonyybi replyn tein minä, trulez

--
trulez

Note! This message was posted anonymously!

Suharto 06.09.2003 11:48

ILVES!!! rulaa...

-odotus on ajan mitta-

Laskos 15.09.2003 12:51

Olit, Samppa sekä väärässä
Lainaus:

quote:Nökö Varis on aina kysymysmerkki ja luulen ettei hänestä apua juuri olekkaan
että oikeassa
Lainaus:

quote:Chicagon valmentajan kommentti kyseisestä heebosta ekan ja viimeisen NHL-pelinsä jälkeen: "Tämä mies ei ole NHL-materiaalia" ehkäpä juuri siksi Tapparasta tuo paikka aukesikin
Tietty kausi on vasta alussa, mutta Varis on jo tähän mennessä osoittanut, mihin pystyy: kahdessa ekassa pelissä tehot 2+1.

Luottavasena kohti tulevaa...

- Laskos -

"Voittajat eivät luovuta, luovuttajat eivät voita"
(Juhani Tamminen)


Sivu luotu: 23:30 (GMT +2).